دغدغه‌ام حضور بانوان ایران در ورزشگاه‌هاست

ورزشی1

moya_dodd

 

 مویا دوود ، نایب‌رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا: دغدغه‌ام حضور بانوان ایران در ورزشگاه‌هاست

سفر رییس فیفا و چند عضو کمیته اجرایی فدراسیون جهانی فوتبال به ایران یک‌بار دیگر ممنوعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌های ایران را مورد توجه قرار داد. ژوزف‌سپ‌بلاتر در کنفرانس خبری‌اش تاکید کرد که به‌دنبال برطرف‌کردن موانع حضور بانوان در ورزشگاه‌هاست و در این‌باره با علی لاریجانی، رییس مجلس هم رایزنی کرده است. در همین رابطه خانم «مویا دوود» عضو کمیته اجرایی فیفا و نایب‌رییس بانوان کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز یکی از دغدغه‌هایش را حل مشکل بانوان ایرانی و حضور آنها در ورزشگاه‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد به‌زودی این مشکلات برطرف شود.

«مویا دوود» درباره شرایط فوتبال بانوان در ایران گفت: «برای من مایه افتخار بود که شاهد پیشرفت فوتبال بانوان در ایران بودم. من به کمپ تیم‌‎های ملی رفتم و وضعیت تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان ایران را از نزدیک تماشا کردم. من معتقدم باید شرایطی مساوی را برای فوتبال بازی‌کردن بانوان در ایران فراهم کرد تا آنها با آرامش و بدون محدودیت در مسابقات به میدان رفته و بیش از این پیشرفت کنند.

برای تصویب حضور بانوان ایران با حجاب در مسابقات بین‌المللی در اساسنامه فیفا، تمام تلاشم را انجام می‌دهم و فکر می‌کنم بعد از برگزاری آزمایشی حضور بانوان محجبه در مسابقات طی یک‌سال گذشته، سخت است بخواهیم این قانون را نادیده بگیریم. البته همانطور که تا توپ وارد دروازه نشود، نمی‌توان از گل‌شدن آن مطمئن شد قطعا باید تا تصویب نهایی این قانون منتظر ماند اما مطمئن هستم قانون حضور بانوان محجبه در مسابقات از سوی فیفا تصویب می‌شود.»

نایب‌رییس استرالیایی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره صحبت‌های بلاتر با رییس مجلس ایران در مورد حضور بانوان کشورمان در ورزشگاه‌ها هم صحبت و ابراز امیدواری کرد این مساله حل شود: «من در آن جلسه حضور نداشتم ولی خیلی امیدوارم این اتفاق بیفتد. این برای یک بازیکن انگیزه بالایی ایجاد می‌کند که وقتی در زمین است، خواهر و مادرش از روی سکوها او را تشویق کنند.

من به‌شخصه نمی‌توانم تصور کنم پسرم در زمین بازی می‌کند و من نتوانم به ورزشگاه بروم تا او را تشویق کنم. البته ما نمی‌توانیم قوانین کشورها را عوض کنیم و به آن احترام می‌گذاریم اما تا جایی‌که امکان دارد، تلاش می‌کنیم این اتفاق رخ دهد و شرایط حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه‌ها هم فراهم شود تا آنها در کنار بازی‌کردن فوتبال و فوتسال، بتوانند بازی‌های مختلف را هم از روی سکوها تماشا کنند. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های من، حضور بانوان ایرانی با حجاب دلخواه خود در مسابقات بین‌المللی و حضورشان در ورزشگاه‌هاست که امیدوارم به‌زودی این مشکلات برطرف شود.»

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.