فوتبال جام ملتهای اروپا و بازیهای امشب و فردا شب

بعد از آنکه هشت تیم در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 به مصاف یکدیگر رفتند،‌ چهار تیم به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و اکنون یک قدم به قهرمان یورو2016 نزدیک تر شدیم.

در نخستین دیدار مرحله نیمه نهایی پرتغال امشب به مصاف ولز می رود و دیدار تیم های فرانسه و آلمان نیزفردا  پنجشنبه شب برگزار می شود.

*** دیدارامشب پرتغال برابر ولز

ولز یکی از شگفتی های این تورنمنت است که در مرحله گروهی بالاتر از انگلیس ایستاد و صدرنشین شد. ولز همچنین بلژیک یکی ازمدعیان قهرمانی را در مرحله یک چهارم نهایی شکست داد.

کریس کولمن در آستانه دیدار برابر پرتغال با معضل انتخاب بازیکنان و جانشینی آرون رمزی و بن دیویس مدافع میانی تیم روبرو شده است. رمزی هافبک تاثیرگذار تیم علاوه بر زدن یک گل، چهار پاس گل هم داده است.

هر دو بازیکن به علت محرومیت، در این دیدار غایب خواهند بود، ولی کولمن گفت که قدرت کافی، همکاری تیمی و توانایی تاکتیکی برای فائق آمدن بر این مشکل را دارد.

پرتغال یکی از اسرارآمیزترین تیم ها در فرانسه بوده است. این تیم با در اختیار داشتن با استعداترین بازیکنان این تورنمنت نظیر کریستیانو رونالدو و فلسفه هجومی تیم در تمام پنج مسابقه خود بعد از 90 دقیقه مساوی کرد که در دو بازی تساوی بدون گل بوده است

***دیدارفرداشب فرانسه – آلمان

فرانسه روز یکشنبه با نتیجه 5 بر 2 ایسلند را شکست داد و به نوار پیروزیهای افسانه ای ایسلند در این دوره از رقابتها پایان داد.

پل پوگبا، دیمیتری پایت و آنتوان گریژمان به صعود فرانسه به جمع چهار تیم برتر جام ملتهای اروپا کمک کردند. فرانسه از سال 2000 که قهرمان جام شد، برای اولین بار به این مرحله راه یافته است.

فرانسه در دیدار نیمه نهایی به مصاف آلمانی می رود که با بحران مصدومیت بازیکنان خود روبرو است. سامی خدیرا هافبک و ماریو گومز مهاجم تیم آلمان به دلیل آسیب دیدگی در جریان بازی مقابل ایتالیا، ادامه رقابتهای یورو 2016 را از دست دادند. همچنین یوآخیم لو سرمربی تیم آلمان، متس هاملس را به علت محرومیت در اختیار ندارد.

در جریان دیدار فرانسه برابر ایسلند، آنتوان گریژمان چهارمین گل خود را برای به ثمر رساند و فرانسه با نتیجه 5 بر 2 به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

او بعد از عملکرد عالی خود در بازی مقابل جمهوری ایرلند، نمایش بی نقص دیگری را برابر ایسلند اجرا کرد. بازیکن اتلتیکو مادرید در این دیدار علاوه بر گلزنی یک پاس گل هم داد.

دیدیه دشان سرمربی تیم فرانسه ضمن تحسین عملکرد گریژمان، امید فراوانی به گلزنی های وی در دیدار برابر آلمان و صعود به فینال دارد

و در نهایت روز یکشنبه آینده دو تیم برنده این دو دیدار بازی نهایی را برای معرفی قهرمان جام ملتهای اروپا در 2016 برگزار میکنند..

یورو نیوز  در مورد عملکرد ایتالیا نوشت: ایتالیا در ضربات پنالتی درمرحله یک چهارم نهایی مغلوب آلمان شد و تیم ایتالیا بعد از عملکرد درخشان خود در یورو2016 در بازگشت به کشور خود با استقبال قهرمانانه ای روبرو شد.

جانلوئیجی بوفون دروازه بان تیم ایتالیا بعد از تساوی یک بر یک دیدار مقابل آلمان در وقت قانونی و اضافه، در گرفتن یک ضربه پنالتی ناکام ماند تا ایتالیا خداحافظی تلخی با آنتونیو کونته سرمربی تیم در این رقابتها داشته باشد. کونته بعد از رقابتهای یورو 2016 ، سکان هدایت تیم چلسی را به عهده می گیرد.

در دیدار آلمان و ایتالیا، در ضربات پنالتی، چندین پنالتی گل نشد که در تناقض کامل با 120 دقیقه بازی تاکتیکی ، فشرده و بسیار منضبط دو تیم بود.

در نهایت هنگامی که متئو دارماین پنالتی ایتالیا را از دست داد، یوناس هکتور با زدن پنالتی پیروزی را نصیب آلمان کرد..

یورونیوز با اشاره به صحنه های جذاب بسیاری که در این تورنمنت به نمایش گذاشته شد، در مورد عملکرد فوق العاده تیم ایسلند نوشت: شاگردان لارس لاگربک باید به خاطر دستاوردهایشان  سرافراز باشند و تاثیر هواداران آنها فراموش نمی شود ضمن اینکه از آنان پس از بازگشت همانند قهرمان استقبال شد.