درسفری به اسپانیا، پس از سال ها با دوستان قدیمی خود…

سردبیر2

در سفری که به اسپانیا داشتم، پس از سال ها دوستان قدیمی خود را دیدم .

 

با هر کدام که صحبت میکردم از مشکلات اقتصادی  موجود صحبت می کردند و بسیاری مشاغل خود را از دست داده بودند و این روند رویهم رفته در اکثر کشورهای اروپائی یکسان است .

با فشارهای اقتصادی که در کشورهای اروپائی در حال حاضر موجود است به آسانی می توان در برخی مناطق حس غریبی را احساس کرد که مردم دیگر پذیرای خارجیها نیستند اللخصوص به مجرد اینکه متوجه می شوند که این خارجی فقط یک توریست نیست و قصد ماندن در کشورشان را دارد.

برخی از ایرانیان اینروزها از تجربیات تلخ خود از ناملایمات با همسایگان خود می گفتند و یا اینکه در مدارس نوجوانان  اسپانیائی گاه از جملات نژادپرستانه علیه نوجوانان همسن و سال خود استفاده می کنند ، و علیرغم اعتراضات والدین به مسئولین مدرسه کوچکترین تأثیری مبنی بر جلوگیری این برخورد بوجود نیامده و گاه باعث تشنج بیشتر شده است .

بزودی سفری به ایتالیا خواهم داشت و سعی خواهم کرد کمی از شرایط جدید زندگی ایرانیان و تأثیر شرایط بد اقتصادی برزندگی روز مره آنان خواهم داشت .

البته باید گفت که تأثیر بد اقتصادی بیشترین تأثیر منفی را بر روی زندگی کسانی گذارده که در چند سال اخیر وارد کشورهای اروپائی شده اند و از اقبال بد آنها رشد بیکاری و رکود اقتصادی مجالی به شکوفا شدن را به آنان نداده و رویهم رفته بسیار وابسته به کمک های دولتی هستند .

به هر حال از این هفته سعی خواهم کرد که هر هفته با شما کوله باری بسته و به دور کشورهای اروپائی سفر کنیم و هر هفته تصاویری دیدنی از مناطق کشورهای اروپائی را به روایت تصویر برایتان به ارمغان خواهیم داشت .

سوای مشکلات مالی و رکود اقتصادی زیبائی های اروپا محسور کننده است و ارزش یکبار دیدن را دارد – به امید اینکه نه تنها مشکلات اقتصادی ایران بلکه مشکلات اقتصادی دنیا به زودی حل شود تا همه بتوانند بدون دغدغه مالی از اینهمه زیبائی و شکوه لذت ببرند .

بدرود تا درودی دیگر و اینبار از ایتالیا .   

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.