ویدا موحد اولین دختر خیابان انقلاب مشمول عفو رهبری شده اما هنوز در زندان ری محبوس است

صفحه حقوق بشری – ویدا موحد اولین زن جوانی که با ایستادن در بلندی در خیابان انقلاب مبتکرحرکت دختران خیابان انقلاب به یکسال زندان به دلیل » تشویق به فحشا و فساد از طریق کشف حجاب » محکوم شد ولی بعد مورد عفو رهبری قرار گرفت و وکیل وی می گوید با اینکه حکم ازادی مشروط وی صادر شده  حال مسئولان زندان شهر ری برای اجرای حکم اقدامی نمی‌کنند.

وکیل خانم موحد به خبرگزاری ایرنا در این رابطه گفته است که خود او نیز در نامه‌ای متعهد شده که این کار را تکرار نکند و درخواست آزادی مشروط کرده است. به همین دلیل نیز قاضی دادگاه جهت تسریع رسیدگی به جریان آزادی او شخصا دستور داده است که پرونده خیلی سریع برای طی روال قانونی به اجرای احکام و زندان ارسال شود.

پیام افشار گفته است که علت درخواست آزادی مشروط از سوی موکل‌اش این است که او یک کودک دوساله دارد و نگران پیامدهای منفی برای فرزندش است. با این حال مسئولان زندان  شهر ری به این پرونده رسیدگی نکرده و هیچ درخواستی از این زندان برای اجرای حکم ارسال نشده است.

ویدا موحد یدا موحد بهمن ماه سال ۱۳۹۶ روی سکویی در تقاطع خیابان انقلاب و وصال در تهران برای اعتراض به حجاب اجباری روسری سفید خود را از سر برداشت و آنرا مانند یک درفش بر سر چوب کرد. این آغاز حرکتی بود که به دختران خیابان انقلاب معروف شد و به دنبال او زنان دیگری این کار را تکرار کردند.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.