اصرار ترامپ در ساخت دیوار مرزی مکزیک و ادامه تعطیلی ها دردولت فدرال

صفحه خبری جوانان امروز – دانولد ترامپ با اصرار هر چه بیشتر بر مواضع خود در ساخت دویار مرزی بین آمریکا و مکزیک بخش هائی از دولت فدرال را به حال تعلیق ( تعطیل) در آورده ، در حالیکه نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا و سناتور چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنا ترامپ را به ایجاد یک بحران ساختگی متهم کرده‌اند. پلوسی در واکنش به نطق تلویزیونی ترامپ گفت بسیاری از اظهارات ترامپ در جریان تعطیلی دولت مبتنی بر اطلاعات نادرست و حتی موذیانه بوده است.

دونالد ترامپ در یک نطق تلویزیونی از ساخت دیوار مرزی با مکزیک دفاع کرده و مهاجرت غیرقانونی به آمریکا را یک «فاجعه انسانی رو به رشد» لقب داد. رییس‌جمهور آمریکا گفت مأموران مرزی و گمرک ایالات متحده روزانه «با هزاران مهاجر غیرقانونی برخورد دارند که درصدد ورود به خاک کشور ما هستند.»

ترامپ شرایط در مرز جنوبی کشور را «خارج از کنترل» دانسته و اضافه کرد قاچاق انسان، مواد مخدر غیرقانونی و ورود غیرقانونی به خاک آمریکا از این خطه صورت می‌گیرد. او در این نطق هشت دقیقه‌ای بار دیگر از دموکرات‌ها خواست تا با بودجه پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیونی برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک موافقت کنند.

ترامپ تعطیلی موقت بخش‌هایی از دولت را به این خاطر دانست که دموکرات‌ها «حاضر به تأمین بودجه مالی امنیت مرزها نیستند.»

حدود ۸۰۰ هزار کارمند دولت تحت تأثیر این وضعیت قرار گرفته‌اند. این کارمندان مجبور شده‌اند بدون حقوق کار کنند یا اینکه به مرخصی اجباری بروند.

ترامپ تأکید کرده از خواسته خود برای ساخت دیوار مرزی عقب‌نشینی نخواهد کرد و اگر لازم باشد به روند تعطیلی دولت ادامه خواهد داد. رییس‌جمهور آمریکا تأکید دارد تنها از این طریق می‌توان با «مهاجران غیرقانونی، تروریست‌ها و قاچاق مواد مخدر به کشور» مقابله کرد.

شایان ذکر است که ساخت دیوار مرزی با مکزیک یکی از وعده‌های اصلی ترامپ در جریان کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ بوده است.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.