انعکاس پخش سرود شاهنشاهی در پایان مراسم تکواندو در تایوان

 

 آیا این کار عمدی بوده؟و یا یک هشدار به ج اسلامی

صفحه ورزش – جوانان امروز – بنا به گزارشات  رسیده پس از پایان چهارمین روز از مسابقات قهرمانی تکواندو درست زمانیکه پس از دریافت جوایز قهرمانان کشورمان و پخش سرود ملی ایران ، سرودی پخش شد که در طی چهل سال به فراموشی سپرده شده بود . سرود شاهنشاهی ایران به اشتباه پخش شد و در حالیکه قهرمانان کشورمان دست بروی سینه هایشان به احترام پرچم ایستاده بودند ، فقط پس از چند ثانیه متوجه اشتباه شدند ، اما موسیقی به نواختن ادامه داد و در نیمه سرود قطع شد .

شایان دکر است که میزبان این مسابقات گرچه از فدراسیون تکواندو ایران بطور خصوصی برای این اشتباه عذرخواهی کردند ، ولی همانگونه که در تصویر های خبری مشاهده شده پس از قطع سرود شاهنشاهی ایران ، بدون مقدمه از برندگان خواستند که برای گرفتن عکس های دسته جمعی آماده شوند .

تیم پومسه سه نفره زنان ایران با ترکیب معصومه حسینی، سونا رزاقی و آتوسا فرهمند، در مسابقات جهانی پومسه توانستند با کسب مدال طلا در رقابت‌های تیمی، بر سکوی قهرمانی بایستند.

بازتاب این رخداد در فضای مجازی بیش از پیش با استقبال مردم ایران روبرو شد ، مردمی که در طی چهل سال حکومت جهل و ستم بنوعی هویت خود را پایمال شده میبینند. سرود ملی ایران (شاهنشاهی)  در سال ۱۳۱۲ به دستور رضاشاه پهلوی ساخته شد. وی که قصد سفر به ترکیه و دیدار با آتاتورک را داشت، مسئولیت تهیه سرود رسمی کشور را بر عهده انجمن ادبی ایران گذاشت. نهایتا سه بند شعر شامل سرود شاهنشاهی، سرود پرچم و سرود ملی توسط دو شاعر با نام‌های شیخ الرئیس افسر و عبدالرحمن پارسا تویسرکانی سروده شد و آهنگ آن را داوود نجمی مقدم ساخت.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.