اعتراض ایران به ترکیه در مورد توقف سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی

صفحه خبری جوانان امروز –  در پی گزارشات توقف سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی که موجب تاخیر در پروازهای یک خطوط هوائی ایران ایجاد کرده دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: سازمان هواپیمایی ایران، بابت عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی، اعتراض خود را به ترکیه اعلام کرد.

مقصود اسعدی‌‌سامانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس،‌ درباره جزئیات عدم سوخت‌رسانی به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه ترکیه،‌ اظهار داشت: طبق موافقتنامه دو جانبه بین ایران و ترکیه هفته‌ای 200 پرواز شامل 100 پرواز شرکت‌های ایرانی و 100 پرواز شرکت‌های ترکیه‌ای بین دو کشور برقرار است و البته این رقم در برخی هفته‌ها و با توجه به فصل سفر و استقبال مسافر، کم و زیاد می‌شود اما سالانه 2/5 میلیون ایرانی به ترکیه سفر می‌کنند.وی ادامه داد:‌ ارتباط مناسبی بین دولت‌های دو کشور برقرار است و ترکیه هم اعلام کرده که از سیاست‌های تحریمی آمریکا بر علیه ایران تبعیت نمی‌کند‌ اما متاسفانه شرکت سوخت‌رسانی که در این کشور به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی سوخت ارائه می‌کند، فقط در قالب یک ‌پست الکترونیکی، بدون هیچ توضیحی اعلام کرده است که از ابتدای نوامبر امسال قادر به ارائه سوخت به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی نیست. شرکت سوخت‌رسان ترکیه‌ای در نامه خود به شرکت‌های هواپیمایی‌اشاره‌ای به موضوع تحریم‌ها نکرده است.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: در این راستا سازمان هواپیمایی ایران مراتب اعتراض رسمی خود را به سازمان هواپیمایی ترکیه بابت عدم ارائه سوخت توسط شرکت سوخت رسان ترکیه‌ای اعلام کرد. انتظار داریم با پیگیری‌هایی که در حال انجام است مشکل رفع شود. قطعا توقع داریم که با توجه به ارزش افزوده برقراری پروازها بین دو کشور، این مشکل که شرکت سوخت رسان ترکیه‌ای ایجاد کرده هرچه سریع‌تر رفع شود.گفتنی است، فرودگاه ترکیه روز جمعه از ارائه سوخت به برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی خودداری کرده و این اقدام موجب لغو یکی از پروازهای شرکت هواپیمایی ایرانی شده است

وی همچنین افزود که به دلیل جابجائی های شرکت ها از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه تازه تاسیس استانبول ، شرکت سوخت‌رسان‌ ترکیه‌ای با اعلام لزوم تسویه حساب شرکت‌های هواپیمایی، خود را برای این جابه‌جایی آماده می‌کند، حال این شرکت از ارائه خدمات و سوخت‌دهی به یک شرکت هواپیمایی ایرانی که بدهی بالایی به این مجموعه دارد و پیشتر نیز هشدارهایی در این زمینه دریافت کرده بود‌، امتناع کرده و ظاهراً این مورد ارتباطی به تحریم ایران ندارد.
در همین حال مدير روابط عمومی سازمان هواپيمايی کشوری گفت: هيچ وقفه‌ای در پروازهای ايران و ترکيه به دلیل ارائه سوخت، ايجاد نخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری‌، رضا جعفرزاده افزود: با توجه به روابط تنگاتنگ ایران و ترکیه و موافقت‌نامه هوایی امضا شده بین دو کشور، پروازهای دو طرف به جهت سوخت متوقف نخواهد شد و موضوع تأمین سوخت هواپیماها در دست پیگیری است. طبق موافقتنامه امضا شده بین دو سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه، هفته‌ای 100 پرواز برای هر طرف در نظر گرفته شده که همچنان در حال انجام است.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.