ادامه تحصن معلمان در سراسر ایران

صفحه خبری جوانان امروز – طبق گزارشات دریافتی از ایران در سومین روز از اعتراضات ( تحصن ) معلمان  که روز یکشنبه ۲۲ مهر آغاز شده بود روز دوشنبه نیز ادامه یافت. معلمان به گرانی، تورم و زندانی بودن گروهی از همکاران خود اعتراض دارند. فشار بر معلمان برای خاتمه تحصن افزایش یافته است.

«شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران» که تحصن‌ معلمان را سازماندهی کرده روز دوشنبه ۲۳ مهر (۱۵ اکتبر) در کانال تلگرامی خود نوشته است که «معلمان با اتحاد خود تحصن سراسری معلمان در روز اول را رقم زدند».  در برخی از شهرهای ایران فشار بر معلمان متحصن افزایش یافته است.

محمدرضا رمضان‌زاده، رئیس شورای هماهنگی تشكل‌های صنفی فرهنگیان و دبیركانون صنفی معلمان خراسان شمالی، توسط مامورین اطلاعات در شهر بجنورد بازداشت شده است. آقای رمضان‌زاده، بنابه گفته همکارانش، از بدو بازداشت دست به اعتصاب غذا زده است.

علاوه بر معلمان شاغل، معلمان بازنشسته نیز در اعتراضات شرکت کرده‌اند.

الهه بهرامی،  معلم راهنمایی بازنشسته در تهران که سال ۷۹ بازنشسته شده، به دویچه وله می‌گوید: «معلمان شاغل و بازنشسته پیش‌تر هم بارها اعتراض کردند ولی متاسفانه به خواسته آنان رسیدگی نشده است. در ایران هر کسی و به هر وسیله‌ای تحصن و اعتصاب بکند، به جای رسیدگی به آن دستگیر و زندانی می‌کنند.»

این معلم بازنشسته در ادامه تاکید کرد که بسیاری از معلمان به دلیل اینکه به خواسته آنان توجهی نشده، امیدی به حل مشکلاتشان ندارند. او ادامه داد: «این موضوع خیلی تکرار شده ولی معلمین تابحال منسجم و متحد نبوده‌اند و اعتصاب یا تحصن به نتایج مثبتی نرسیده است.»

به گفته بهرامی معلمان با حقوق بازنشستگی نمی‌توانند زندگی خود را تامین کنند و مجبورند شغل دوم یا سوم داشته باشند.

نیک‌نژاد، معلم مقیم تهران هم به دویچه وله فارسی گفت که تحصن‌ها این بار گسترده بوده و مقامات با مطالبات معلمان آشنایی پیدا کرده‌اند. او افزود: «قطعا تحصن معلمان بازتاب و انعکاس داشته و صدای ما شنیده شده و به گوش مقام‌ها رسیده است. فضای مجازی امکانی برای گروه‌های مدنی بوده که تاثیر خوبی داشته است.»

آقای نیک‌نژاد ادامه داد: «تحصن‌های کنونی هم در راستای اعتراض‌های قبلی فرهنگیان کشور است. چون وضعیت آموزشی و صنفی در هفته‌های اخیر تغییری نکرده و بهبود نیافته و به همین خاطر تحصن و اعتراض ادامه داشته است. و اگر گوش شنوایی هم برای آن وجود نداشته باشد، این مسئله دچار نوسان و افت و خیزهایی می‌شود. ما امیدوار هستیم که این حرکت‌ها نتیجه خود را بدهد و صداهای ما شنیده شود و در میان‌مدت و درازمدت اثر خودش را بگذارد.»

در برخی از مدارس ایران دانش آموزان هم با معلمان خود ابراز همبستگی کردند

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.