حکم زندان برای علی اکبر جوانفکر و حمید بقائی به جرم نشر اکاذیب و توهین به مسئولان

صفحه خبری جوانان امروز – بنا به آخرین گزارشات رسیده نتیجه دادگاه آقای جوانفکر و بقائی به جرم » نشر اکاذیب و توهین به مسئولان نظام» از سوی قوه قضائیه صادر شد، و این دو به ترتیب به دوسال و نیم و شش ماه زندان محکوم شدند.

مهران عبدالله پور، وکیل مدافع علی اکبر جوانفکر و حمید بقایی، از یاران محمود احمدی‌نژاد، از محکومیت موکلانش و میزان حکم هر یک به خبرگزاریها گفت که:آقای جوانفکر ٢ سال و نیم و آقای بقایی ۶ ماه حبس  مقرر شده است.

خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) امروز شنبه (۳۱ شهریور) به نقل از آقای عبدالله پور گفته است: «حمید بقایی به اتهام توهین به مسئولان در شعبه ١٠٥٩ دادگاه کارکنان دولت محاکمه به ۶ ماه حبس محکوم شده است.»

اتهام این دو «نشر اکاذیب و توهین به مسئولان» است. علی اکبر جوانفکر نیز به اتهام توهین به مسئولان و نشر اکاذیب بابت نوشته هایش در کانال های تلگرامی در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کارکنان دولت محاکمه و به ٢سال و نیم حبس محکوم شده است.»

حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در در دوران ریاست جمهوری او، قوه قضاییه را «ظالم» خوانده بود.

محاکمه آقای بقایی حدود سه هفته پیش (یکشنبه ١١ شهریور) در دادگاه کارکنان دولت بابت اظهاراتش در زمان بازگشت به زندان پس از مرخصی درمانی، برگزار شده بود.

او سال قبل هم به اتهام مالی محاکمه و به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود و با تایید رأی دادگاه بدوی در دیوان عالی کشور، اسفند سال پیش (۱۳۹۶) برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل شده بود.

وکیل مدافع این دو نفر گفته است که به هر دو حکم صادره اعتراض می کند.

حدود بیست روز پیش اسفندیار رحیم مشایی از سوی دادگاه انقلاب به شش سال و نیم زندان و علی‌اکبر جوانفکر به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۴ سال زندان محکوم شده بودند.

محمود احمدی‌نژاد در ماه‌های اخیر انتقادهای تندی را درباره حکومت ایران مطرح کرده است؛ آقای احمدی نژاد گفته برخورد قوه قضائیه با پرونده ها سیاسی است و این قوه را «دیکتاتور» خوانده است.

آقای احمدی نژاد و چهره های نزدیک به او می‌گویند افشای تلاش فاضل لاریجانی، برادر رئیس قوه قضائیه، برای زد و بند با سعید مرتضوی و بابک زنجانی، از دلایل «انتقام‌جویی» قوه قضائیه از آنهاست.

رئیس جمهور سابق ایران، پیشتر در نامه ای سرگشاده به آیت الله خامنه ای، با ابراز نگرانی از وضعیت حمید بقایی نوشت: «انتظار و استدعا دارد دستور فرمایید مقامات قضایی ضمن پذیرش اعاده دادرسی ایشان، نسبت به برقراری امکان تماس تلفنی و همچنین مرخصی جناب آقای بقایی اقدام نمایند.»

اسفندیار رحیم مشایی از دیگر یاران محمود احمدی نژاد هم در حال حاضر در حبس است.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.