حمله تروریستی تجزیه طلبان «مقاومت ملی الاحواز» به رژه نیروهای مسلح ایران دراهواز

صفحه خبری جوانان امروز – حمله به رژه نیروهای مسلح ایران که در شهر اهواز صبح روز شنبه  به مناسبت سالگرد آغاز جنگ با عراق برگزار شده بود با عملیات تروریستی از سوی تجزیه طلبان «»مقاومت ملی الاحواز» منجر به کشته شدن بیش از  ۲۴ نفر و زخمی شدن دهها نفر دیگر شد. 

یعقوب سخنگوی جنبش عربی آزادی بخش الحواز (گروهی که خود را مدافع حقوق اعراب ساکن خوزستان توصیف می‌کند) گفت: «مقاومت ملی الاحواز، که نهاد عام تر و شامل چند گروه است مسئولیت را قبول می‌کند. این عملیات جزیی از مقاومت مشروع ما است و هیچ شهروند عادی هدف قرار نگرفت. «

این درحالی است که خبرها حاکی از کشته شدنیک کودک چهار ساله در میان قربانیان دارد

ابوالفضل شکارچی، معاون تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح، به خبرگزاری مهر گفته است که سه نفر از مهاجمان کشته شده اند و یکی دستگیر شده است.

پیش از این در گزارشها از کشته شدن دو مهاجم و زخمی شدن یکی از آنها خبر داده شده بود.

سخنگوی جنبش عربی آزادی بخش الاحواز با تاکید بر اینکه هدف آنها نه افراد عادی بلکه «جایگاه مهمانان ویژه » بوده از پذیرفتن مسئولیت عواقب این حمله که به افراد عادی هم آسیب رسانیده و یک کودک چهار ساله هم کشته شده ، در مصاحبه با برخی خبرگزاری ها مدعی شده است که:  با محل هدفگیری آنها با افراد عادی فاصله داشت. و در ادامه گفته است که جزیی از استرتژی شان این است که شهروندان عادی هیچ وقت هدف قرار نگیرند.»

براساس آخرین آمار تاکنون  ۲۴نفر در این حمله کشته شده‌اند.  ایرج نظری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز به خبرگزاری مهر گفته است که «تاکنون تعداد مجروحانی که بعد از حادثه صبح امروز رژه نیروهای مسلح به مراکز درمانی منتقل شده اند، ۶۰ نفر هستند.»

 به دنبال حمله رژه اهواز، ایران به طور موقت گذرگاه‌های مرزی خود با عراق را می‌بندد. بنا به این گزارش، که منابع رسمی تاییدش نکرده‌اند، گذرگاه‌های شلمچه و چذابه موقتا بسته می‌شوند.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.