درخواست گروهی از فعالان سیاسی و حقوقی از خانم ستوده برای پایان اعتصاب غذا

صفحه حقوق بشری  جوانان امروز – نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشری خرداد ماه سال جاری بار دیگر دستگیر و روانه زندان شد و از سوم شهریور ماه دست به اعتصاب غذا زده است، حال که قریب بیست و پنج روز از اعتصاب غذای وی می گذرد جمعی از فعالان مدنی و سیاسی در پی یک نامه از وی درخواست کرده اند تا به اعتصاب غذای خود پابان دهد به دلیل نگرانی از سلامت وی.

نسرین ستوده از سوم شهریور ما در اعتراض به «بازداشت و فشارهای قضایی متعدد بر خانواده، بستگان و دوستان» خود دست به اعتصاب غذا زده است.

نسرین ستوده  ۲۳ خرداد در منزل خود بازداشت و روانه زندان شد. هنگام بازداشت به نسرین ستوده گفته شد که «بابت حکم ۵ سال حبس تعزیری بازداشت شده» است. اما پس از حضور در دادسرای مستقر در اوین برای او روشن شده که وکالت پرونده «دختران انقلاب» و دیگر فعالیت‌های حقوق بشری چون عضویت در انجمن لغو مجازات اعدام علت بازداشت او بوده است.

فعالان مدنی، سیاسی وفرهنگی در نامه سرگشاده خود تأکید کرده‌اند: «آنچه از سوی دستگاه قضایی و امنیتی به عنوان اتهام به او نسبت داده شده است، از عضویت در کارزار لغو گام به گام اعدام تا اعتراض به حجاب اجباری، نه تنها جرم نیست که از هدف‌های والای مبارزه مدنی و خشونت پرهیز جامعه ما است. »

در این نامه با اشاره به اعتصاب غذای تعداد دیگری از زندانیان سیاسی و عقیدتی تأکید شده که «مسئولیت حفظ سلامتی و جان یکایک این زندانیان متوجه دستگاه قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی است». نویسندگان این نامه مسئولیت خود به مدافع حقوق بشر را «فشار بر دستگاه قضایی برای برآوردن خواست های به حق زندانیان و تلاش برای حفظ سلامتی یکایک آنها» خوانده‌‌اند.

از جمله زندانیانی دیگری که در اعتصاب غذا به سر می‌برد می‌توان به فرهاد میثمی، فعال مدنی اشاره کرد که از دهم مرداد ماه در اعتصاب غذا به سر می‌برد.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.