شرکت واگن سازی اشتادلر قرارداد میلیارد ی خود را با ایران به حال تعلیق درآورد

صفحه خبری جوانان امروز- در پی تهدیدات امریکا علیه شرکت هائی که قرادادهای تجاری و یا کاری با ایران داشته باشند یک شرکت واگن سازی سوئیسی که اخیرا با ایران قرارداد بسته بود این قرارداد را یک جانبه معلق کرد.

چند هفته پس از عقد قرارداد ۱،۳ میلیاردی شرکت واگن‌سازی اشتادلر با ایران، این شرکت بدلیل نبودن چشم‌انداز اجرای قرارداد به دلیل خروج آمریکا از برجام داده و گفته است جای این شرکت سوئیسی را احتمالا رقبای چینی خواهند گرفت.

پتر ینلتن، رئیس بخش تجاری شرکت به وب‌سایت خبری «بلیک» گفته است: «همه‌چیز منحصر به فرد بود. ما تنها شرکتی بودیم که چنین قراردادی داشت.»

تا قبل از خروج آمریکا ازبرجام به نظر می‌رسید قرارداد به خوبی قابل اجرا باشد. مجوز صادراتی از سوی دبیرخانه امور اقتصادی (SECO) سوئیس صادر شده بود و از پوشش بیمه حمل و نقل صادرات سوئیس (SERV) نیز برخورادر بود. «بلیک» نوشته است که در «شرایط عادی» نباید چیزی مانع انجام این قرارداد می‌شد. اما از زمانی که آمریکا از برجام خارج شده هیچ چیز دیگر «عادی» نیست.

به گفته ینلتن چاره‌ای جز لغو قرارداد نبوده، مگر معجزه‌ای رخ دهد. او گفته است: «تنها امید صنایع راه آهن سوئیس این است که دونالد ترامپ ناگهان نظرش را تغییر دهد و تحریم‌ها را بردارد.»

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.