جوزف جیمز دی آنجلودر ارتباط با پرونده قتل‌های زنجیره ای دستگیر شد

صفحه خبری جوانان امروز – جوزف جیمز دی آنجلو، ۷۲ ساله، را در شهر ساکرامنتو مرکز ایالت دستگیر کرده است. محققان می گویند او در پی تلاش های تازه برای حل آن پرونده های قدیمی شناسایی شد.

پلیس مظنون پرونده موسوم به «قاتل ایالت طلایی» را به خاطر ۱۲ مورد قتل، ۴۵ تجاوز و ۱۲۰ فقره سرقت مقصر می داند.آقای دی آنجلو به اتهام دو مورد قتل دستگیر شده است.

به گفته اسکات جونز کلانتر بخش (کانتی) ساکرامنتو، پلیس مظنون را زیر نظر داشته و با استخراج بازمانده های «دی ان ای» ارتباط او با صحنه جنایت را تایید کرده است.

گرگ توتن دادستان ناحیه ونچورا گفت که دادستان ها قصد دارند خواهان مجازات اعدام برای متهم شوند.

ان مری شوبرت دادستان ناحیه ساکرامنتو گفت: «کلید حل معمای ما همیشه در ساکرامنتو بود. ابعاد این پرونده در حدی بود که چاره ای جز حل شدن آن وجود نداشت.»

به گزارش روزنامه «ساکرامنتو بی» او با دختر و نوه اش در محل «سیتروس هایتس» شهر زندگی می کرد.

یه گزارش نشریه «آدوبرن ژورنال» او در سال ۱۹۷۹ از اداره پلیس «آدوبرن» اخراج شد که به اتهام تلاش برای دزدی بود. پلیس می گوید که «خیلی محتمل» است که او «هنگامی که هنوز مامور پلیس بود مرتکب جنایات شده بود.»

او همچنین بین سال های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۶ در اکستر کالیفرنیا افسر پلیس بود و به گفته پلیس در آن دوره هم به دست داشتن در چندین مورد ارتکاب جرم مظنون است.

جین کارسون-سندلر که پنجمین قربانی تجاوز مظنون در اکتبر ۱۹۷۶ بود به روزنامه «آیلند پکت» گفت که کارآگاهان روز چهارشنبه او را از این بازداشت مطلع کردند. او گفت: «من امروز صبح خبردار شدم. غرق شادی هستم. از فرط خوشحالی چند بار اشک ریختم»

میشل مکنامارا، نویسنده، برای نگارش کتاب «ناپدید شده در تاریکی» در مورد این پرونده تحقیق کرده بود. مکنامارا پیش از انتشار کتابش درگذشت.

بیلی جنسون دیگر نویسنده مشترک این کتاب سه شنبه شب در توییتی نوشته بود «صبح فردا خبر مهمی اعلام خواهد شد.»

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.