حقیقت نهفته در خبر پیدا شدن پیکر مومیائی شده رضا شاه کبیر در حرم شاه عبدالعظیم

به قلم : خاطره نورشید 

صفحه خبری جوانان امروز –  در روزهای آغازین فجایع سال 1357 آرامگاه رضاشاه کبیر در شهر ری به فرمان صادق خلخالی تخریب شد، در آنروزها که تب اسلام زده های انقلابی خیلی تند بود پس از تخریب مقبره ظاهرا نتوانسته بودند که پیکر مومیائی شده رضاشاه را پیدا کنند ، چون اگر موفق می شدند بدون شک به شکل بسیار ناپسندی آنرا از بین می بردند – اما حال درست پس از گذشت چهل سال از آنروز در یک تخریب درست یکروز  پیش از نود و دومین سالگرد تاجگذاری رضا شاه در کاخ گلستان، خبر و تصاویری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های در ایران درباره کشف یک جسد مومیایی شده در حرم عبدالعظیم در شهرری منتشر شد.

این تصاویر که بسرعت در فضای مجازی وبرخی رسانه ها منتشر شد این سوال ها را در ذهن ایرانیان بوجود آورد که آیا محمدرضا شاه پهلوی که خود میدانست آخرین خروجش از ایران بازگشتی در پی نخواهد داشت، چرا پیکر مومیائی شده پدر ایران را پشت سر جا گذاشتند ؟

صفحه رسمی مربوط به شاهزاده رضا پهلوی در بیانیه ای فقط عنوان کرده است که» منتظرشفاف سازی مسئولین درمورد پیدا شدن جسد مومیائی شده پدربزرگ خود هستند.  نمی دانم شاید بسیاری با این بیانیه از دفتر شاهزاده با ایشان همدردی کنند ولی از نظر بسیاری دیگر همچون من جواب این سوال را می بایست شاهزاده و یا به عبارتی خانواده پهلوی به ملت ایران بدهند ، که آیا حقیقتا پیکر پدر نوین ایران را بدون کوچکترین حس مسئولیتی در چنگ داعشان سال پنجاه و هفت در ایران رها کرده و رفتند. و امروز ما شاهد تصاویری اینچنین دردآور هستیم که پیکر ایشان در میان آوارهای ساختمانی افتاده است.

گفته شده که یکی از کارگران که این عکس را گرفته و در فضای مجازی پخش کرده است هم اکنون به جای نامعلومی برده شده و هیچ مقام و مسئول کشوری هم اطلاع دقیقی از چگونگی جابجا کردن و یا مدفون کردن مجدد پیکر ایشان نداده اند

عده‌ای این جسد را به دلیل مشابهت ظاهری به رضا شاه منتسب کردند. گفته می شود این جسد داخل محفظه‌ای بتنی بود و وسایلی مانند شمشیر هم همراه آن بود.

رسانه‌های حکومتی برای مخفی سازی احتمال اینکه جسد کشف شده پیکر رضاشاه باشد را رد کردند؛ از سوئی خانواده پهلوی هم بصورت شفاف از نادرستی و یا درست بودن جاماندن پیکر مومیائی شدن رضا شاه در ایران  خبری نمی دهند ولی شهروندانی ایرانی در شبکه‌های اجتماعی با تطابق تصاویر جسد کشف شده با تصاویر قدیمی، محتمل دانسته اند که جسد کشف شده متعلق به رضا شاه باشد.

در صورتیکه این پیکر به رضاشاه تعلق داشته باشد بدون شک  مردم ایران هرگز این کوتاهی را نه فراموش کرده و نه خواهند بخشید و تاریخ در مورد خاندان پهلوی و هم در مورد حکومت اسلامی که ایران را در طی چهار دهه اخیر اشغال کرده اند قضاوت خواهد نمود  .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.