بمباران هوائی یمن توسط نیروهای مشترک ارتش امریکا و عربستان سعودی

صفحه خبری جوانان امروز – روز جمعه بیست و پنجم ماه اوت به پایتخت یمن دست کم چهارده  کشته بجای گذاشت ، شش تن از این کشته شدگان کودکان خردسال بودند

کمیته بین المللی صلیب سرخ جهانی ضمن محکوم کردن این حمله گفت: این حملات در صبح روز جمعه در ناحیه فاضل عدن صتعا منجر به کشته شدن چهارده نفر و زخمی شدن بیش از شانزده نفر شد .

گفته می شود که در این حمله که به منهدم شدن سه ساختمان منجر شده است  هفت نفر از یک خانواده کشته شدند، همچنین مابقی کشته شدگان کودکانی زیر ده سال بودند.

شاهدان عینی این حادثه می گویند: ساکنان برای نجات دادن کسانیکه زیر آوار مانده بودند تلاش کردند و بزحمت دیوارهای سنگی و آهن پاره های ساختمان های فروریخته را کنار میزدند تا بتوانند کسانی را که زیر آوار مانده بودند نجات دهند ولی بعد از ساعت ها تلاش آنچه بیرون آمد اجساد کودکان و افرادی بودند که به خون اغشته و تکه تکه شده بودند.

کارلوس مورزاجی، معاون رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن پس از بازدید از منطقه به خبرنگار رویترز گفت: حمله و کشتن غیرنظامیان بی رحمانه است و در تضاد با کنوانسیون حقوق بشر. » و آنچه ما امروز می بینیم به هیچوجه نشانگر هدف نظامی خاصی نیست و هدف مردم غیر نظامی بودند.

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.