آزاد سازی نودو پنج در صد شهر » تلعفر» بدست نظامیان عراق

صفحه خبری جوانان امروز – یک سخنگوی ارتش عراق روز شنبه گفت که نیروهای عراقی در حال بدست آوردن کنترل کامل تلعفر، یکی از مواضع قوی دولت اسلامی در شمال غربی عراق هستند .

به گزارش خبرگزاری رویترز – فروپاشی سریع دولت اسلامی در تلعفر،منطقه ای که جهادیان به داعش می پیوندند و محل افزایش نیرو برای داعش قلمداد می شود بزودی به دست ارتش عراق خواهد افتاد، همچنین گزارش های ارتش عراق تأییدمی کند که ستیزه جویان فرماندهی و کنترل ساختار در مناطق غربی موصل را نداشتند.

براساس منابع نظامی غربی، به نظر می رسد که رویهم رفته دو هزار نیروی باقیمانده ستیزه جو در دفاع از تلعفر مشغول جنگیندن هستند ، گفته می شود این کمپین مبارزاتی زمانی که  با حمایت ایالات متحده برای بازگرداندن شهر موصل در روز 20 اوت آغاز شد، نیروهای ستیزه جو در حدود پنجاه هزار نفر تخمین زده شده بود و حال تنها دو هزار از آنها بجا مانده است.

یک سخنگوی ارتش به رویترز گفت: «در واقع تنها پنج درصد از شهر » تلعفر» تحت کنترل دولت اسلامی( داعش) قرار دارد و مابقی این شهر در دست نظامیان عراق قرار دارد.

تلعفر در مسیر کمک رسانی بین سوریه و قلمرو سابق دولت اسلامی موصل، 80 کیلومتر (50 مایل) از شرق قرار دارد.

در روز سه شنبه، سازمان ملل متحد پناهنده سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR)، گفت که کسانی که فرار کرده بودند، از کمبود آب و خستگی رنج می برند و در مدت سه چهار ماه اخیر از آب آشامیدنی آلوده و نان برای سیر کردن خود استفاده کردند .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.