رهبر حزب جمهوریخواه ترکیه بر علیه دولت اردوغان به مراجع حقوق بشری طرح دعوی کرد

 

رهبر اپوزیسیون ترکیه روز سه شنبه   شکایتی را به سازمان حقوق بشر مبنی بر رسیدگی به جریان رای گیری درماه آوریل که قدرت مطلق را رجب طیب اردوغان به خودش اختصاص داده است.  وی برای به چالش کشیدن دولت ترکیه برای محدود کردن ازادی های شهروندی و زندانی کردن هزاران نفر 425 کیلومتر (265 مایل) حدفاصل آنکارا تا استانبول را پای پیاده در روزهای گذشته طی نموده است .

اردوغان معترضانی را  که از آنکارا به استانبول راه پیمائی کردند را متهم می کند به  » همکاری با گروه های تروریستی کرد «، و همچنین پیروی از آقای گولن که بنا بر تبعیدی خود خواسته  سالهاست که در ایالات متحده  زندگی می کند و دولت  اسلامی افراطی اردوغان مدعی است که طرفداران گولن مسئول کودتای سال گذشته  در استانبول است.

کمال گیلیشلار اوغلو ، رئیس حزب مردمسالار حزب جمهوریخواه  اصلی، روز سه شنبه در دفاع از «راهپیمایی عدالت» و متهم کردن دولت اردوغان به تشکیل یک کشور تک حزبی  به بهانه کودتای ساختگی در روز 15 ژوئیه.

در روز بیستم از راهپیمایی خود، که انگیزه آن دستگیری قائم مقام حزب جمهوریخواه ترکیه  با اتهامات جاسوسی به راه انداخته شد،  اقای کمال گلیشلاراوغلو طی ارسال درخواستی به  سازمان حقوق بشر دولت رجب طیب اردوغان را متهم کرده است که در زمان رفراندوم شانزدهم آوریل سال جاری علیه قوانین جاری کشور هیئت انتخابات تمامی رای هائی که برگه های آنها مهر رسمی نداشته را به نفع خودشان مصادره کرده اند .

وی همچنین افزود : «ترکیه به سرعت تبدیل به یک کشور (تک حزبی) شده است. تقریبا تمام نهادهای دولتی شاخه های یک حزب سیاسی شده اند.» «این باعث آسیب جدی به نظام دموکراتیک و پارلمانی ترکیه می شود.»

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.