نامه سرگشاده امید رمضانی از انجمن یارسان به رئیس جمهور حسن روحانی

نامه سرگشاده امید رمضانی خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور دولت یازدهم 

 

 

        جناب حسن روحانین

من از میان کوچه های غم گرفته  از خیابانهای  از ظلم بر اشفته ایران از لابه لا  جرثقیل اعدام برای شما مگویم. من از کوله باری از رنج غم مردم یارسان به ویژه رنج جوانان بیکار یارسانی و نداشتن هیچ گونه حقوق شهروندی برای شما مینویسم .

من از جوانان و فعالین یارسانی برای شما پیام ها دارم من از زبان (کیانوش اسا ،شلر فرهادی ،حسن رضوی، حکمت صفری، نیک مراد طاهری ،محمد  قنبری ) برای شما مینویسم تا واژه ظلم جور رفته بر انها  را برای شما بازگو کنم . همان هایی که ابتدایی ترین حقوق شهروندی نداشتن از زحمت رنجهای مردم یارسان برایتان میگویم .من از مردمی میگویم  که از اول انقلاب تا حالا  از هر سو در وطنمان تحت ظلم و نابرابری  تعبیض و محاصره اقتصادی بوده ایم. هم کشان من بدون هیچ گونه امکانات  دارن مرگ تجریجی را تجربه میکنن من تمام این دردها را  برای شما میگویم که شاید بتوانی بخش کوچکی از ان را دوا  کنید .

جناب حسن روحانی

دولت شما قول داده بود به طیف وسیعی از دغدغه های  حقوق بشری در ایران  رسیدگی کند ،مواردی از جمله رفع تعبیض علیه زنان ،اقلیت های قومی مذهبی و به رسمیت شناختن و پاسداری از حق ازادی بیان تلاش کنید  اما  با وجود  این نشانه ها نقض حقوق بشری  ریشه عمیقی در قوانین و سیاست جمهوری اسلامی دارد ، در نتیجه وضعیت حقوق بشری در ایران در نقض  حقوق مدنی و سیاسی ،

حقوق اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی پررنگ و مشخص است که میتوان گفت  عمق گرفتن بحران حقوق بشری است . بخش گسترده ای از نقض حقوق افراد در زمینه های مختلف  زندگی ، تحصیل ،سلامت،حق ازادی بیان ،حق گردهمایی ها ،حق تشکیلات،حق داشتن باورهای مذهبی و اعتقادی  و همچنین حق رهایی  شکنجه  تعبیض جنسیت یا قومیتی را بیان کرد . برای اینکه جمهوری اسلامی  کارشکنی و عدم همکاری دستاخیز خود قرار ندهد  توجه مستمر جامعه جهانی به  مساله  حقوق بشری در ایران را سرپوش قرار دهد   از منشور حقوق شهروندی حرف میزنید  که کاغذ  بیش نیست ضروری است و دولت های عضو باید به بیان نگرانی های خود در باره این سوّاستفاده ادامه دهند .نگرانی های عمیق  وجود دارد  در باره وضعیت بسیاری از فعالان سیاسی  ، روزنامه نگاران،مدافعان حقوق بشر ،فعالان  حقوق زن ،دانشجویان  و اعضا  اقلیت های قومی مذهبی که به طور خود سرانه دستگیر و مستمر بازداشت  می شوند و به خاطر تلاش برای احقا حقوق شان  در خطر شکنجه  قرار میگیرند  ویا مورد سایر  بد رفتاری ها  مثل تجاوز جنسی و حتی مرگ قرار گرفته اند که گواهی بر وضعیت اسفناک حقوق بشری در نظام جمهوری اسلامی است  که دادگاه انقلاب  از زندانیان سیاسی اقلیت کرد را پس از یک سلسله محاکمات  که  مراتب پایین تر از استاندارهای  بین المللی  به منظور  داشتن یک محاکمه  عادلانه  بوده  به مجازات  اعدام یا اتهام محاربه  انها را به مرگ محکوم میکنن.

جناب حسن روحانی

در هفته های اخیر  موج جدیدی از اعدام و شکنجه ، شلاق زدن ،دست  و پا بریدن ،و بگیر ببندها  گسترده و اعمال فشارهای گوناگون بر علیه تودها را در سراسر کشور سازمان داده است  در این  چارچوب است که  می بینیم  حکومت که بنابه  سرشت طبقاتی  ضد خلقی خویش نه می خواهد و نه می تواند کوچکترین  خواست های  صنفی سیاسی های  توده های به پا خواسته  را پاسخ گوید  برای حفظ موقعیت  خویش هیچ چاره ای جز  بگیر ببند ، اعدام ، شکنجه  و ایجاد رعب  وحشت و سرکوب و کنترل . که نشانگر رشد احساس  ضعف و هراس در حکومت است که در ایران به  دلیل یک سیستم  قرون وسطایی  اعدام  ابعاد وحشیانه تری به خود میگیرد  در سیستم قضایی جمهوری اسلامی  رسما و قانونا  بیگناهان اعدام میشوند . اعدام در ایران هم از نظر  انسانی  و هم از نظر  حقوقی و قضایی  و هم از لحاظ سیاسی  به عنوان  ابزاری  برای مختنل کردن بیشتر جامعه  و یک جنایت علیه بشر است.

 جناب حسن روحانی

 وعده های که از سوی شما در طول  رقابت های انتخابات  خود در خصوص ازادی مطبوعات،و روزنامه نگاران ، فدافعان حقوق بشری  در امور اقلیتها  قومی مذهبی  صرفاّ شعار تبلیغاتی بوده و مصرف تبلیغاتی  داشت و کماکان دستگیری بازداشتها ادامه دارد.

با تشکر 

 

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.