شکست یا پیروزی ترزا می در انتخابات زود هنگام بریتانیا

صفحه خبری جوانان امروز –  خانم ترزا می با توجه به اینکه اکثریت آراء را در انتخابات  روز پنجشنبه بدست نیاورده ولی با مشورت و جلب توافق ملکه قصد دارد که دولت جدید خود را با همکاری حزب دمکراتیک ایرلند شمالی تشکیل دهد، وی همچنین مصرانه قصد دارد تا پس از تشکیل دولت جدید مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا را تا 10 روز آینده با جدیت آغاز کند.

این در حالی است که رهبر حزب کارگر آقای جرمی کوربین از خانم ترزا می خواسته تا از مقام خود استعفا کند .

ترزا می، بلافاصله بعد از دیدار با ملکه بریتانیا، اعلام کرد که کشورش به ثبات نیاز دارد و او با تشکیل دولت قصد دارد بریتانیا را از این «شرایط حساس» عبور دهد.

حزب محافظه‌کار 318 کرسی به دست آورده در حالی که برای تشکیل کابینه به 326 صندلی نیاز دارد.

خانم می در مقابل دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرد که با همکاری حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی دولتش را تشکیل خواهد داد. خانم می جزئیات بیشتری از نحوه همکاری با این حزب اعلام نکرد.

حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند تنها 10  کرسی در انتخابات به دست آورده که می‌تواند حزب محافظه‌کار را به حد نصاب لازم برساند.

ترزا می به امید کسب اکثریت بالاتر و تقویت موضع این حزب در مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، انتخابات پیش از موعد برگزار کرد اما عملا به این هدف نرسید.

در مقابل این حزب رقیب یعنی حزب کارگر به رهبری جرمی کوربین بود که شمار کرسی‌های خود را افزایش داد و بعد از مدت‌ها این حزب را به موفقیتی غیرقابل پیش‌بینی رساند.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.