جمهوری اسلامی در عملی متقابل پانزده کمپانی امریکائی را در لیست تحریم خود قرار داد

صفحه خبری جوانان امروز –

ترجمه : خاطره نورشید

 منبع خبر : آسوشیتدپرس 

به گفته خبرگزاری اسوشیتدپرس ک روز یکشنبه جمهوری اسلامی ایران پانزده شرکت آمریکائی را در لیست تحریم خود قرار داده است. جمهوری اسلامی دلیل این تحریم ها را حمایت امریکا از تروریسم و همینطور حمایت از اسرائیل در سرکوب و اشغال فلسطین عنوان کرده است .

احتمال می رود که دلیل چنین تصمیمی عملی است متقابل برای تاکید دولت دانولد ترامپ در تشدید و یا تمدید برخی تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران.

این تحریم ها شامل کارخانه های اسلحه سازی امریکائی تا بنگاه های املاک  را در بر دارد ، ولی به گفته مسئولین در امریکا هیچیک ازکمپانی های  نامبرده دراین لیست تحریم قرارداد و یا همکاری با هیچ شرکت ایرانی نداشته و چنین تصمیمی را در آینده نزدیک هم نداشته و بنظر می رسد که این تحریم ها بیشتر نمادین و نمایشی می باشد.

 همچنین در بیانیه ای که وزارت امور خارجه ایران منتشر ساخته عنوان شده است که تمامی شرکت های امریکائی که طرف قرارداد با شرکت های ایرانی بوده اند و مدیران سابق و فعلی این شرکت ها حق اعطای ویزای ورود به ایران را نداشته و تمامی اموال این شرکت ها را دولت ایران ضبط خواهد نمود .

به گزارش ایرنا ، این » عمل متقابل » در واکنش به تحریم های بی دلیل ماه فوریه دولت اقای ترامپ علیه حداقل دوازده شرکت ایرانی به بهانه ازمایش های موشکی بالستیکی عنوان شده است.

برخی نام های برده شده در لیست تحریم های ایران علیه شرکت های امریکائی عبارتند از : » شرکت آی تی تی » ، شرکت موشک سازی ریتون ، شرکت فن آوری دنور، کمپانی ماکس هولدینگ، و همینطور شرکت » البیت » که یک پیمانکار دفاعی اسرائیلی است ، هیچیک از این شرکت ها تا کنون واکنشی در این رابطه نشان نداده اند .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.