تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان استانداری تبریز و حضور تک تیراندازان رژیم بر بام شهرداری

 

صفحه خبر ورزشی جوانان امروز

بنا به گزارشات رسیده رسول خادم سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران اینروزها با سیاست های دو پهلوی خود جنجالی در کُشتی ایران بپا کرده است که دامنه این تاکتیک غلط سیاسی وی می تواند عواقب ناگواری در پیش داشته باشد .

رسول خادم سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران  با توجه به فاصله نزدیک کمیل قاسمی و پرویز هادی برای پوشیدن دوبنده وزن 125 کیلو گرم تیم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک ریو 2016، در یک مصاحبه که چند ماه پیش از وی منتشر شد، انتخاب ملی پوش این وزن را منوط به عملکرد دو ورزشکار در مسابقات بین المللی پیش رو دانسته و از اعلام کرد که بازی انتخابی برای این وزن برگزار نخواهد شد. وی در چند محفل دیگر میز با تاکید بر این مطلب این اطمینان را به هادی و قاسمی داد که در صورت موفقیت در مسابقات بین المللی پیش رو می توانند المپیکی شوند.

جام استفان سرکسیان ارمنستان چند هفته قبل با قهرمانی پرویز هادی در دسته سنگین وزن همراه بود که این قهرمانی در کنار حذف زودهنگام کمیل قاسمی از دور رقابت ها می توانست یک پوئن بسیار مثبت برای المپیکی شدن هادی باشد که در عین ناباوری در پایان این مسابقات از پرویز هادی خواسته شد تا خود را هر چه سریع تر برای مسابقه انتخابی آماده کند!

نقل قول از زبان خود پرویز هادی در مورد تحولات ناگهانی

«فکر نمی‌کردند من بتوانم در تورنمنت‌های خارجی موفق شوم اما خدا خواست تا موفق باشم.در ارمنستان به من گفت کار تمام شده و در 45 روز باقی مانده به اردو می‌رویم و تمرینات را برای آماده سازی انجام می‌دهیم اما به ایران بازگشتم تا راهی اردو شوم ولی رضایی تماس گرفت و به من گفت در جلسه تصمیم گرفتیم کشتی انتخابی بگذاریم و شما برای 15 روز دیگر آماده باش. دلیل این مسئله را پرسیدم ولی او گفت این تصمیمی است که در جلسه گرفته شده است. گفتم گرفتن کشتی در 15 روز آینده را قبول ندارم اما اعلام کردند اگر کشتی نگیرم محروم می شوم من قبل از این کشتی‌های زیادی گرفته بودم و بدنم ‌آماد نبود ولی به احترامشان آمدم. سپس آن 15 روز هم به یک هفته تبدیل شد سپس در پیامکی گفتند این مسابقات به روز دوشنبه موکول شد. قرار بود مسابقه ساعت 4 یا 5 بعدازظهر برگزار شود که آنرا به 11 صبح موکول کردند. باید در این موارد مفصل صحبت کنیم.«

به هر روی پس از شکست پرویز هادی در این مسابقات خارج از برنامه گروهی از طرفداران وی ، در مقابل استانداری تبریز تحصن کردند که به گفته شاهدان عینی تک تیراندازان نیروی انتظامی و یا سپاه پاسداران بر روی بام عمارت تاریخی شهرداری تبریز قرار گرفته بودند که در صورت لزوم به سوی تحصن کنندگان تیراندازی کنند.

نکته قابل توجه این است که رسول خادم در اینمورد سکوت اختیار کرده و هیچ توضیحی به رسانه ها و یا مردم تا کنون نداده است، این سکوت طرفداران پرویز هادی و کمیل قاسمی را رنجانده و منتظر پاسخ درستی از سوی مسئولین هستند.