خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نهائی شد

اتحادیه اروپا در حال فروپاشی است پس از بریتانیا ، فرانسه ، ایتالیا و هلند هم می خواهند برای جدائی از اتحادیه اروپا به رفراندوم بروند .

بخش خبری جوانان امروز

به گزارش رویترز – نتیجه آراء اخیر بریتانیا را دستخوش تحولات ناگهانی کرد، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ارزش پول این کشور را به پائین ترین سطح در دهه های اخیر رسانید، و بازار بورس را هم دچار شک کرد.

در پی این شکست سیاسی ، گفته می شود که دیوید کمرون نخست وزیر انگلیس در حال تحویل دادن پست نخست وزیری خود است ، و باریس جانسون در حال آماده شدن است تا جایگزین دیوید کمرون شود در خانه شماره 10 مقر نخست وزیری بریتانیا.

البته او معتقد است که می توان با آرامش این مشکل و جدائی از اروپا را حل و فصل نمود تا مانع از ضررهای بیشتر اقتصادی برای بریتانیا بوجود بیاید.

اتحادیه اروپا امروز ( شنبه 25 ژوئن) جلسه فوری خواهند داشت برای بررسی عواقب تحولات اخیر و آلمان می گوید به جای برخورد تلافی جویانه با بریتانیا می بایست در راه جلوگیری از ضرر و زیان های وارده بود و می بایست بلافاصله برای مرمت ارزش بازار بورس و سرمایه گذاری های مربوطه چاره جوئی کرد.

گفتنی است که اسکاتلندی ها رأی به ماندن در اتحادیه اروپا داده بودند ولی به دلیل اینکه در کل بریتانیا رای به خروج از اتحادیه اروپا داده است آنها هم به اجبار می بایست از رأی اکثریت تبعیت نمایند و این امر به نظر مجلس اسکاتلند غیر منصفانه است چرا که یکبار دیگر سیاست های بریتانیا در کل به مردم اسکاتلند تحمیل شده است ، از اینرو احتمال این می رود که اسکاتلند برای استقلال خود به یک همه پرسی زودهنگام برود.