پرزیدنت اوباما فاجعه اورلاندو را محکوم کرد

obama12

رئیس جمهور باراک اوباما، در یک کنفرانس خبری درواکنش به  فاجعه مرگبار در اورلاندو ضمن محکوم کردن این عمل وحشیانه و غیر انسانی گفت : » پیشتر لحظاتی را در تاریخ تجربه کرده ایم که از روی ترس واکنش نشان داده ایم و بعد هم افسوس آنرا خورده ایم. این کشور بر اساس آزادی بنیان نهاده شده است، این آزادی شامل آزادی ادیان نیز می شود. ما اینجا مذاهب را آزمایش نمی کنیم. و اگر این ارزشها را کنار بگذاریم نه تنها اجازه ترویج افراط گرایی را در این کشور و در سراسر جهان می دهیم بلکه بزرگترین خیانت را به شهروندان کشورخودمان می کنیم، شهروندانی که برای محافظت و حمایت از آنها اینجا هستیم.»

باراک اوباما در مورد اینکه چرا اسلام را هدف نمی گیرد، افزود : دقیقا گروه تبهکار داعش می خواهد به همین بهانه میلیاردها مسلمان را در مقابل آمریکا قرار دهد.

مشکل حقیقی در امریکا حمل سلاح گرم توسط افراد عادی است ، چیزی که اوباما نتوانسته تا تمامی اعضا کنگره را بر منع فروش سلاح در کشور  در کنار خود داشته باشد ، و سالانه جنایاتی از این قبیل در گوشه و کنار امریکا رخ می دهد .

اما در گوشه ای دیگر دونالد ترامپ کاندید افراطی حزب جمهوریخواه با نشانه گرفتن اسلام و مسلمانان به هوادارانش وعده داد که  به محض ورود به کاخ سفید  اجازه مهاجرت مسلمانان به آمریکا را تا زمانی که مشکل اسلام گرایی افراطی حل نشده است را نخواهد داد. او در سخنانش باراک اوباما را در مبارزه با اسلامگرایان کاملا منفعل خواند.

هیلاری کلینتون نیز در واکنش به سخنان ترامپ گفت: «آنچه که او میگوید تنها شرم آور است. سخنان او بی احترامی به تمامی قربانیان و بازماندگان این فاجعه است. او با این سخنان باردیگر نشان داد که به هیچ وجه توانایی اداره یک کشور را ندارد و نمی تواند در مقام فرمانده قوا کشور را رهبری کند

البته هیلری کلینتون خود به واقع می داند که پیدایش گروه های افراطی اسلامی همان چیزی است که خودشان برنامه ریزی کرده اند و شاید دلیل مخالفت اش با ترامپ به این دلیل باشد .