واکنش تند علی خامنه ای به تهدیدات دو کاندید ریاست جمهوری امریکا در مورد توافق نامه هسته ای با ایران

واکنش تند خامنه ای به اظهارات هیلاری و ترامپ

jt

علی خامنه ای روز سه شنبه در جمع سران سه قوه و برخی سران سیاسی کشور با توجه به لحن تند دو کاندید ریاست جمهوری امریکا و تعهدشان به از میان برداشتن توافق نامه هسته ای با جمهوری اسلامی به محض رسیدن به قدرت ، به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داده که اگر توافقنامه هسته ای را پاره کنند، وی آن را آتش خواهد زد.  خامنه‌ای در دیدار مقامات حکومتی گفته: اگر طرف مقابل برجام را نقض کند که الان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا دارند تهدید می‌کنند که برجام را پاره می‌کنیم؛ اگر آنها برجام را پاره کردند ما آن را آتش می‌زنیم.

برجام یک خلل و فرجی دارد که موجب سوءاستفاده‌ دشمن شده است. علی خامنه ای از اینکه تحریم‌ها با وجود وعده‌های طرف مقابل هنوز رفع نشده و مسئله‌ بانک‌ها نیز حل نشده انتقاد کرده است.

وی گفته هنوز مسئله‌ بیمه‌ نفتکش‌ها در سطح محدودی انجام می‌شود و پول‌های نفت و پول‌هایی که در دیگر کشورها داریم به ما داده نمی‌شود.

خامنه‌ای آمریکایی‌ها را متهم کرده که بخش مهمی از تعهداتشان را انجام نداده اند، در صورتی که جمهوری اسلامی غنی‌سازی ۲۰ درصد و فردو و اراک را تعطیل کرده است.

خامنه‌ای افزوده: بحث بر اصل موجودیت جمهوری اسلامی است و با مذاکره حل نمی‌شود. بعضی خیال می‌کنند که دشمنی‌ها به‌خاطر ستیزه‌گری ما با آمریکا است. جمهوری اسلامی با فرانسه چه کرده؟ چرا کشورهای هلند و کانادا دشمنی می‌کنند؟

در خاتمه علی خامنه ای خاطر نشان کرد که دولت آقای روحانی تمامی تلاش های خود را کرده اند و این مقامات غربی هستند که از بر آورد کردن توافقات هسته ای شانه خالی می کنند.