افغانی های ساکن امریکا در نگرانی پس از جنایت اورلاندو

orland

بزرگترین کشتار در تاریخ اورلاندو، جمعیت افغانی تبار ساکن در امریکا ، خصوصا در اورلاندو را به سکوتی عمیق فرو برده است ، چرا که عمر متین عامل قتل باشگاه اورلاندو یک افغانی – امریکائی است.

ماه رمضان است و در شهر اورلاندو موقع غروب شما شاهد شتاب افغان هائی هستید که با عجله خود را به خانه هایشان می رسانند تا افطار کنند، بله منطقه » فریمونت » و یا به عبارتی » کابل کوچک » یکی از مناطقی است که افغانی ها در انجا متمرکز هستند، همینطور در » ورمونت» منطقه ای در شمال شرق امریکا.

اما گوئی غباری از اندوه این دو منطقه را که عمده ساکنین آن را افغانی تشکیل می دهند گرفته و و یک حس گناه و نگرانی از عواقب این جنایت ، چرا که تنها موضوع صحبت اینروزها اختصاص دارد به این جنایت هولناک که توسط یک افغانی – امریکائی انجام شده است.

طبق اطلاعات دریافتی ،عمرمتین، قاتل باشگاه اورلاندو کارمند شرکت حفاظتی- امنیتی جی- فور- اس(G4S) بود. رسانه ها می گویند که شرکت مزبور گفته است که متین به دلیل نوع کارخود مجوز حمل اسلحه داشته است، در حالیکه از سال 2013 میلادی، اف بی آی به عمر متین مشکوک شده و نام او در فهرست آدم های مشکوک به تمایلات تند اسلامی درج شده بود.مسئولین شرکت جی- فور- اس(G4S) به رسانه ها گفته اند که هیچ رفتار و کردار مشکوکی از عمر متین ندیده اند.

 شرکت جی –فور- اس(G4S) یکی از شرکت های مهم در زمینه حفاظت و امنیت در جهان می باشد. این شرکت در سال 2004 میلادی در بریتانیا به ثبت رسیده و دارای ششصد و هفتاد و پنج هزار کارمند در سراسر جهان می باشد. این شرکت بظاهر انگلیسی- دانمارکی در واقع ارتباطات نزدیکی با افسران و عوامل پیشین نیرو های اطلاعاتی- امنیتی اسرائیل دارد و شماری از این عوامل در این شرکت بکار گمارده شده اند.

کشتار خونین اورلاندو نشان داد که شرکت جی –فور- اس با همه امکانات و کارشناسانی که در اختیار دارد مانند بسیاری از شرکت های دیگر حفاظتی-امنیتی جهان دارای حفره های امنیتی می باشد.

 کشتار باشگاه هم جنس گریان شهر اورلاندو بهترین هدیه را در اختیار آقای دونالد ترامپ گذاشت. این رخداد خونین درست چند روز پس از اینکه رقابت های درونی احزاب جمهوری خواه و دموکرات آمریکا پایان گرفت اتفاق افتاد.

برخی از افغتنی ها به حدی سعی دارند تا از این فاجعه انسانی فاصله بگیرند که حتی » عمر متین » را یک امریکائی می دانند نه افغانی بطور مثال » حبیب خان خبرنگار افغانی تبار در حساب توئیتری خود می نویسد » پدر عمر متین دهها سال پیش افغانستان را ترک کرده و عمر در امریکا متولد شده است بنابر این این عمل را یک افغانی انجام نداده است.

نویسنده- فعال سیاسی و سردبیر گروه رسانه ای جوانان امروز 

خاطره نورشید