خودکشی یک جوان در رشت پس ازپایان مدت بازداشت بدون دلیل توسط نیروهای انتظامی

بخش خبری جوانان امروز –  در خبرها حکایت خودسوزی جوان 27 ساله در گلسار رشت پس از بازگشت از بازداشت موقت این پرسش را در اذهان بوجود می آورد که چه بلاهائی بر سر این جوان آمده بود در مدت بازداشت که او را تا این حد از ادامه زندگی نا امید کرده بود.

گرچه رسانه های داخلی قصد دارند این خودکشی را یک موضوع خانوادگی عنوان نمایند، بنا به خبرهای دریافتی از خانواده جانباخته یکی از بستگان این جوان طی تماسی با  بخش خبری جوانان امروز پرده از حقایق وحشتناکی برداشت.
امیر دانش آموزی نخبه و دانش آموخته رشته شیمی برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه اش 7 سال پیش به آمریکا مهاجرت نمود و در آمریکا به ادامه تحصیل مشغول بود . پس از 7 سال دوری از میهن 45 روز قبل برای دیدار خانواده اش به ایران باز گشت.پس از ورود به رشت از سوی عوامل امنیتی دستگیرو به اداره اطلاعات مرکزی رشت واقع در میدان انزلی انتقال میابد و بیش از 35 روز خانواده هیچ اطلاعی از سرنوشت امیر نداشتند تا اینکه یک هفته قبل امیر را در حالی در خیابان رها کردند که دیگر آن جوان پرشور قبل نبود و تبدیل به مجسمه ای بی روح و افسرده گشت که حتی کلمه ای به زبان نمیراند و در نهایت روز گذشته  دست به خودکشی زد !!!
باید از حاکمان جمهوری اسلامی پرسید چگونه ایرانیان خارج از کشور را تشویق به بازگشت به ایران و پس از آن اینچنین با جوانان میهن میکنید ؟!چه بر امیر گذشته تا افسرده و رنجور و در سکوت مطلق دست به خود کشی میزند؟!چه از او خواسته اند که تحمل آن را نداشت و تاب نیاورد؟!
خبر های مربوط به امید کوکبی پس از بازگشت به ایران و اتهامات بی اساس به او و در نهایت زندانی شدن و از دست دادن کلیه اش در زندان  هنوز سرفصل خبرهای  خبرگزاریهای مختلف میباشد که امروز از جوان دیگری به نام امیر میشنویم . کاش امیر نازنین میگفت چه بر او گذشته و یا کاش نوشته باشد. بهر روی آنچه مسلم است حاکمان اسلامی با این دید که یا با ما و یا بر ما هستید با ملتی بیگناه برخورد کرده و مخالفان را به نوعی حذف میکنند باید به امید بیداری مردم و سرنگونی رژیم اسلامی نشست تا در فردای ایران آزاد دژخیمان در دادگاه مردمی به محاکمه کشیده شوند و همگان آگاه گردند که چه بر جوانان میهن آمده است. تا آن روز. . .

 این در حالی است که معاون اجتماعی نیروی انتظامی گیلان گفت: این جوان امروز در خیابان ۱۶۹ محله گلسار رشت با ریختن مواد قابل اشتعال و آتش زدن خود در سرویس بهداشتی خانه پدری‌اش خودکشی کرد.
سرهنگ خیرخواه افزود: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این جوان به علت اختلافات خانوادگی خودسوزی کرد.  وی گفت: تحقیقات بیشتر برای مشخص شدن علت و انگیزه خودکشی جوان ۲۷ ساله رشتی ادامه دارد. 
باید از جناب سرهنگ خیرخواه پرسید در کجا و چگونه این تحقیقات ادامه خواهند یافت در حالیکه خود نیروهای امینتی مسبب این فاجعه هولناک شده اند. و اینکه از این بیدادگاه های رژیم جمهوری اسلامی که بکرات ناقض حقوق بشر هستند می بایست به کدام دادگاه شکایت کرد.
13059708_478326349031987_49236638_n
– بهروز فرشاد آریا
کارشناس خبری و فعال سیاسی