ماجرای گربه ای که بعنوان بسته پستی ارسال و هشت روز در اداره پست و داخل جعبه ماند

 

به دلیل سهل انگاری صاحب اش  گربه ای وارد جعبه ای می شود ، این جعبه 420 کیلومتر مسافت را طی می کند و هشت روز در اداره پست می ماند وخوشبختانه گربه می تواند زنده بماند

cat

ترجمه : خاطره نورشید  – منبع خبر : روزنامه گاردین 

خواندن این خبر شاید خالی از لطف نباشد، خصوصأ برای کسانیکه حیوانات خانگی دارند. » کاپ کیک» اسم گربه ای است که در تصویرسمت راست صفحه است ( گربه کرم رنگ ) ، این گربه مثل همه گربه ها که عاشق وارد شدن داخل جعبه هستند وارد جعبه ای می شود که قرار بوده  به شهری با فاصله  260  مایل ( 420کیلومتر) پست شود .

محتویات این جعبه دی وی دی بود، ولی وقتی بعد از گذشت هشت روز بسته به دست طرف مقابل می رسد به محض باز کردن جعبه گربه ای از داخل جعبه بیرون می پرد که صاحبخانه را شگفت زده می کند .

بعد از تماس با سازمان حمایت از حیوانات و انتقال گربه و پس از معاینات انجام شده دکتر معالج عنوان می کند که مایه شگفتی است که چگونه این گربه بعد از هشت روز توانسته که زنده بماند ولی بدن این گربه شدیدأ کم اب شده بود که تحت درمان قرار گرفت پس از آن جستجوها برای صاحب گربه شروع می شود و از آنجائیکه گربه مایکروچیپ داشته صاحب اش که در شهر » کورنول » بوده را پیدا می کنند و پس از تماس و تحقیقات بیشتر گربه را به صاحبش برمی گردانند .

صاحب این گربه درزمان تحقیقات به پلیس گفته است که من جعبه را پس از گذاشتن محتویات بلافاصله چسب زدم ولی نمی دانم چطور » کاپ کیک » ( گربه اش ) توانسته در این فرصت وارد جعبه شود و ما وقتی متوجه نبود او شدیم گمان کردیم از خانه بیرون رفته و نیامده برای همین همه جا اعلان زدیم به همراه عکس باور اینکه چنین اتفاقی افتاده به مغزمان هم خطور نمی کرد.

البته طبق قوانین اداره پست انگلیس ارسال هر گونه حیوان از طریق این اداره غیر قانونی می باشد و در سال 2006 هم که دوجوان دانشجو از دانشگاه کمبریج که سعی کرده بودند یک » همپستر» را با پست به کسی ارسال کنند برای شوخی » 750 پاند» جریمه و هر کدام برای مدت 10 سال ممنوع از نگهداری هر گونه حیوانات خانگی شدند .

شاید این زنگ خطری باشد برای اداره پست بریتانیا  چرا که چنین رخدادی  نشان دهنده ضعف سیستم پستی در کشوری مثل انگلیس است آن هم در چنین روزهائی که یک گربه با جعبه وارد اداره پست می شود از شهری به شهر دیگر ارسال می شود و هیچیک از بخش های کنترل بسته  پستی متوجه حضور یک موجود زنده در جعبه نمی شوند.

یادتان باشد اگر گربه در خانه دارید حتما قبل از بسته بندی هر جعبه ای کوچک یا بزرگ آن را کنترل کنید تا گربه تان خود را به کام مرگ نفرستید .