جان کری : فعالیت انتخاباتی در امریکا به شرمندگی بزرگ امریکا مبدل شده است

kerry

 بخش خبری جوانان امروز –  جان کری می گوید در پی حملات لفظی برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری به مسلمانان در هفته های اخیر و ارتباط دادن دنیای اسلام به مسائل تروریستی برخی از رهبران کشورها نگرانی های خود را در مورد سیاست پیش روی امریکا با کشورهای اسلامی در صورت احتمال پیروزی این کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری اعلام داشتند .

وی افزود: چنین برخوردهائی می تواند از اعتبار امریکا در قبال سیاست های خارجی اش کاسته و باعث ایجاد تنش امریکا با کشورهای دیگر شود .

گرچه جان کری مستقیمأ بیان نکرد که صحبت کدامیک از کاندیدها موجبات این شرمندگی را بوجود آورده ولی می توان براحتی حدس زد که بیشتر کنایه متوجه صحبت های تد کروز و یا دانولد ترامپ  از حزب جمهوریخواه و همینطور سخنرانی های خانم کلینتون .

بنابر این می توان گفت ، جان کری معتقد است که فعالیت های انتخابات پیش رو در امریکا به دلیل سخنرانی های ناهنجار برخی از نمایندگان جمهوریخواهان مثل » تد کروز و دانولد ترامپ» مایه سرافکندگی امریکا در مجامع بین المللی شده است .

بی شک فعالیت های انتخاباتی سال 2016 درامریکا به یک سیرک بدل شده خصوصا با حضور کسی مثل دانولد ترامپ که مثل  یک » بولداگ » به همه در حال حمله کردن است و جولان خاصی برای کمپین انتخاباتی اش می دهد و چون نیاز چندانی به گرفتن حمایت مالی از مردم و یا نهاد ها ندارد و از حساب شخصی اش همه هزینه ها پرداخت می شود بدون مهابا در حال حمله به چپ و راست است و مردم هم که به نظر دل پری از سیاست های دوگانه دولت و همینطور بیکاری و .عدم ثبات اقتصادی در امریکا دارند بر این باور هستند که فردی چون دانولد ترامپ می تواند آینده اقتصادی امریکا را تضمین کند