سگ ماجراجوئی که از خانه بیرون آمد و بیکباره در خط آغاز مسابقه دو ماراتون قرار گرفت

A dog finished in the top ten in the Elkmont Half Marathon -- The Trackless Train Trek on January 16 and has become quite the Internet sensation.

لودواین سگ قهرمانی که در مسابقه دوی نیمه ماراتون مقام هفتم را در میان  165 شرکت کننده کسب کرد

ترجمه : خاطره نورشید

داستان از این قرار است که که روز شانزدهم ژانویه 2016 مسابقه دوندگی ماراتونی در شهر» آلک مونت » در ایالت  آلاباما از طرف مسئولین یک مدرسه براه افتاده بود برای جمع آوری کمک به این مدرسه و بسیاری از شرکت کنندگان در این مسابقه  از روزها قبل برای چنین روزی تمرین کرده بودند و قرار بود که به ده نفر اول مدال قهرمانی داده شود .

لودیواین نام سگی از جنس شکاری است که در آغاز مسابقه در خط آغازین قرار گرفت و پس از دقایقی به بیشه زارهای اطراف رفت و همه گمان داشتند که این سگ به خانه اش برگشته  ، ولی دقایقی بعد دوباره در کنار دوندگان به دویدن ادامه داد و توانست در مدت زمانی کمتر از یکساعت و نیم مسافت 13.1 مایلی را از میان 165 دونده در مقام هفتم به پایان برساند.

نکته جالب توجه این است که این سگ نه با همراه و نه با قلاده بلکه بطور خیلی مستقل در این مسابقه شرکت کرد و مقام هفتم را بدست آورد.

صاحب این سگ که گمان میکرد سگ اش در نزدیکی های خانه است و به خانه بازخواهد گشت با تماس تلفنی از سوی برگزار کنندگان مسابقه متوجه شد که سگ اش در مسابقه ماراتون شرکت کرده و توانسته مدال قهرمانی کسب کند.

این خبر بلافاصله در خبرگزاری ها و حتی فضای مجازی پخش شد و حالا » لودیواین » سگی مشهوری است نه تنها در شهری که زندگی می کند بلکه در سراسر امریکا و دنیا . و حضور وی در این مسابقات نیمه ماراتون که برای جمع آوری کمک برای مدرسه راه اندازی شده بود حال احتمال میرود که بتواند کمک های  مالی بیشتری را جمع آوری کند

کاش روزی برسد که همه انسان ها به حقوق حیوانات ارج نهاده و به آنها فرصت زندگی دهند.

http://