حمله طالبان به یک دانشگاه در پاکستان که بیش از 21 کشته بر جای گذاشت

حمله چهار مرد مسلح به سلاح های گرم و مواد منفجره در محوطه » دانشگاه باچا خان » در منطقه پیشاور پاکستان 21 کشته و بیش از پنجاه زخمی برجای گذاشت .

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی » گاردین » با وجود دیوارهای بلند و درب آهنین این داشگاه و وجود دکل های نگهبانی جای تعجب است که چگونه این چهار مرد که از اعضا طالبان بودند توانستند وارد این محوطه شده و دست به چنین عملیات تروریستی بزنند.

در آغازین ساعت روز چهارشنبه صبح در حالیکه دانشجویان این دانشگاه در خوابگاه های خود بودند و آماده می شدند تا سر کلاس های درس خود حاضر شوند چهار مرد مسلح ابتدا وارد خوابگاه پسران شده و شروع به تیراندازی کردند .

به گفته برخی از شاهدان این گروه چهار نفره بسیار جوان ولی با تجربه عمل می کردند و با سرعت از یک اتاق به اتاق دیگر رفته و با لگد زدن به درب های اتاق ها آنرا باز کرده و بلافاصله شروع به تیراندازی می کردند .

در هر اتا ق بطور معمول پنج دانشجو اسکان دارد و بدین ترتیب در زمان کوتاهی پیش از ورود نیروهای پلیس وارد آنها توانسته بودند بسیاری را کشته و یا به شدت مجروح کنند.

در ابتدا گزارش شده بود که در میان کشته و یا زخمی شدگان دانشجویان دختر هم بودند ولی بعدأ این خبر تکذیب شد چرا که پیش از اینکه این چهار تروریست بتوانند به محوطه خوابگاه دختران نزدیک شوند تک تیراندازان پلیس از زمین و از هوا آهنا را مورد هدف قرار داده و از پای در آوردند .

طبق گزارشات سه نفر از تروریست ها در دم کشته و یکی از آنها هم بشدت زخمی شده بود که هر چهار نفررا به بیمارستان انتقال دادند.

رئیس دانشگاه به خبرنگاران گفت : جای خوشحالی است که به دلیل آماده شدن دانشجویان برای امتحانات و دایر نبودن کلاس های درسی بطور کامل بسیاری از دانشجویان خارج از محیط دانشگاه بودند در غیر اینصورت می توانست شمار تلفات بسیار وحشتناک باشد .

فرمانده طالبان » عمر منصور » مسئولیت این حمله را بعهده گرفت و لی سخنگوی جنبش بعدأ این ارتباط را تکذیب نمود.

شاید حمله به این دانشگاه درست 28 سال پس از سالروز کشته شدن » باچا خان » دانشجوی ملی گرای پاکستان که این داشگاه هم به نام او ثبت شده است بی ارتباط با این حمله نباشد .