» رنه آنژلیل » خواننده ، کارگردان و همسر سلین دیون در سن هفتاد و سه سالگی بدرود حیات گفت

celine1

نوشته : خاطره نورشید

همین چند روز پیش بود که مقاله ای در مورد حاد شدن بیماری سرطان ( رنه آنژلیل) خواننده ، تهیه کننده و مدیر تولید که یکی از چهره های شاخص دنیای موسیقی است خواندم و اینکه همسرش » سلین دیون » خواننده مشهور در گفتگوی خودمانی با یک رسانه گفته بود » این احتمالا آخرین کریستمس و سال نوئی هست که در کنارمان هست و ما قصد داریم از هر لحظه بودنش خاطره ای بیاد ماندنی داشته باشیم به همین دلیل همه خانواده در کنارش هستیم » .

با خود گفتم در چند روز آینده این مقاله را ترجمه و در سایت مجله قرار میدهم ، که دیروز در کمال حیرت وقتی وارد فضای مجازی شدم دیدم خبردر گذشت  » رنه آنژلیل » در رسانه ها درج شده نمی دونم بیکمرتبه یاد دیالوگ مش قاسم در سریال» دائی جان ناپلئون » افتادم که می گفت » ما یه همشهری داشتیم که شب که خوابید زنده بود ولی صبح مرده بود » .

واقعأ فاصله بین مرگ و زندگی به تار موئی بسته است ، و ما همگی در صف برای رفتن هستیم ، اما آنقدر درگیر تلاش های مختلف برای بدست آوردن خواسته هایمان که اکثرأ دنیوی هستند شدیم که متوجه نمی شویم که چه زمانی در این صف نوبت به ما میرسد.

خلاصه اینکه » رنه آنژلیل » روز پنجشنبه پس از جدالی نسبتأ طولانی با سرطان حنجره بدرود حیات گفت .

رنه آنزلیل بسال 1942 در شهر مونترال کانادا چشم بدنیا گشود از پدری سوریه ای و مادری لبنانی . وقتی تنها هیجده سال داشت به همراه دو تن از همکلاسی هایش یک گروه پاپ را تشکیل داد بنام »  » لٍس بارونتس «» که رویهم رفته ترانه های محبوب گروه های انگلیسی و یا امریکائی را به زبان فرانسه ترجمه و اجرا می کردند ، این گروه بسیار موفق بود اما بعد ها مسیر انها از هم جدا شد .

«رنه آنژلیل «سه بار ازدواج کرد و صاحب شش فرزند بود، پنج  پسر و یک دختر . آخرین همسرش خواننده مشهور که از شاگردان خود رنه بود سلین دیون بود.

گرچه سلین دیون در مجامع بین المللی یک چهره شناخته شده و محبوب است ولی به گفته صاحب نظران » رنه آنژیل » خالق سلین دیون بود و ساختار زندگی سلین دیون را نوشته و کارگردانی کرده بود سال ها پیش از اینکه  سلین دیون به شهرت برسد و یا با وی پیوند زناشوئی ببندد.

کسانیکه وی را از نزدیک می شناسند از او به عنوان یک قمارباز حرفه ای نام می برند. شاید بیجا نباشد که بگوئیم همین روح بی باک و جسور وی باعث رسیدن وی به چنین شهرت جهانی شد .

» رنه آنژلیل » صبح روز پنجشنبه 14 ژانویه در سن 73 سالگی و درست دو روز قبل از تولدش در منزل مسکونی خودش در لاس وگاس بدرود حیات گفت در حالیکه تمامی اعضاء خانواده اش در کنارش بودند.

مدیر برنامه های » سلین دیون » بیانیه ای ارسال کردند که کنسرت بزرگ » سلین دیون» که قرار بود در شانزدهم و هفدهم ژانویه برگزار شود به دلیل مرگ همسرش کنسل شده است .