دستگیری چهل نفر از اختشاشگران در سفارت عربستان

تنظیم خبر : خاطره نورشید 

arabestan

arabestan1

سفارت عربستان در تهران به اتش کشیده شد . در پی حمله برخی از «افراد به اصطلاح خودسر » به سفارت عربستان سعودی و تخریب ساختمان و زخمی کردن برخی از کارمندان و سکنه سفارت مذکور پلیس و نیروهای انتظامی دست بکار شده و در حدود 40 نفراز این افراد را دستگیر نمودند .

معترضان با سردادن شعارهایی علیه آل سعود، این سفارت را مورد هجوم قرار دادند و علی رغم تلاش نیروی انتظامی برای ممانعت، گروهی از مردم وارد سفارت عربستان شدند و به اتاق های این سفارتخانه رفتند.

معترضان بخش هایی از سفارت را تخریب و به آتش کشیدند.

پس از ورود معترضان خشمگین به سفارت عربستان، ماموران نیروی انتظامی وارد صحنه شدند و محل این سفارتخانه را تخلیه نمودند.

بنا به گزارشات رسیده سردار ساجدی نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برابر سفارت حضور پیدا کرد و نسبت به آرام نمودن مردم خشمگین اقدام نمود.

نیروی انتظامی هم‌اکنون منزل سفیر عربستان کاملا تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داده و گفته می شود امنیت دیپلمات‌های سعودی به طور کامل برقرار است.

در حالی که نیروی انتظامی در تلاش برای متفرق کردن تجمع کنندگان برابر سفارت عربستان در تهران است ماموران شهرداری برای تمیز کردن رو به رو و داخل سفارت حضور پیدا کردند.

به گفته عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران: ۴۰ نفر از کسانی که در ورود به ساختمان سفارت سعودی نقش داشتند، دستگیر شده‌اند.

وی در ادامه افزود: پس ازحوادث شب گذشته در مقابل سفارت سعودی و تعرض عده‌ای به ساختمان این سفارت تا این لحظه ۴۰ نفر از کسانی که در ورود به ساختمان سفارت مذکور نقش داشتند شناسایی و دستگیر شده‌اند. همچنین تحقیقات برای شناسایی دیگر افراد موثر در این حادثه ادامه دارد.

وی تاکید کرد: دستور قضایی برای شناسایی و دستگیری سایر افراد در این زمینه صادر شده است. پرونده مذکور نیز در دادسرای شهید مقدس تهران تحت رسیدگی است.

منبع : خبرگزاری ایسنا