بارش باران و برف و پایان دغدغه آلودگی هوا !؟

نوشته : خاطره نورشید

خدا را شکر که نعمت الهی به موقع به داد ملت ایران در کلان شهرها رسید ….وگر نه همه تلف می شدند

air

 

ما مردم شکر گذاری هستیم ..! ؟ قدردان و قانع ؟ یا که بتازگی اینطور شکر گذار شده ایم ؟ چون اگر شکرگذار بودیم که می بایست فجایع سال 1357 پیش نمی آمد .

لابد می پرسید منظورم چیست ؟ در اکثر کلان شهرهای ایران چون تهران ، اصفهان ، شیراز، کرمان، مشهد ، خوزستان و آذربایجان شرقی و غربی آلاینده های سربی باعث ایجاد اختلال در تنفس شهروندان شده و روزانه بسیاری از شهروندان راهی بیمارستان می شوند برای مشکلات تنفسی خصوصأ سالمندان و کودکان و یا افرادیکه نارسائی های قلبی و عروقی دارند آسیب پذیر ترهستند و گویا مسئولین در حل این معزل به بن بست رسیده اند.

در این میان بارش های باران و برف چند روز اخیر از میزان سرب و آلاینده های دیگر کمی کاسته است و هر کدام از شبکه های خبری ، در این کلان شهرها این فرصت را غنیمت شمرده ، خبرنگاری را میکروفون بدست به میان جمعیت فرستادند تا گزارش تهیه کنند و از مردم در مورد رفع آلاینده ها بهبود وضع هوا و اینکه بهتر می توانند نفس بکشند یا …سوال کنند .

مردم هم که فقط همین لحظه و فاصله تا کف پایشان را می بینند از تمیزی هوا تعریف و تمجید کردند و  خدا شاکر بودند که » نعمت بارش برف و باران را به موقع عطا کرده قبل از اینکه تنفس برایشان غیر ممکن تر شود» .

حال باید پرسید در شهری چون خوزستان که بارش برف خارج از تصور است و حتی باران هم به سختی می بارد چطور این دولت خواهد توانست مشکل آلودگی هوا را حل کند؟