ملکه الیزابت بجای رفتن با ترن سلطنتی ، با ترن عمومی راهی تعطیلات کریسمس به ساندرینگهام شد

 

queen2

نوشته : خاطره نورشید  

ملکه الیزابت امروز صبح به همراه همسرش پرنس فیلیپ از ایستگاه » کینگز کراس» با قطار عمومی راهی ساندرینگهام شد. بسیاری از مردم شگفت زده شدند وقتیکه ملکه الیزابت و پرنس فیلیپ را در ایستگاه قطار دیدند که آماده سوار شدن به قطار عمومی بودند .

البته خارج از تصور نیست که این زوج سلطنتی در کوپه اختصاصی سفر میکردند . شاید این رفتار ملکه الیزابت در همدردی با کسانی باشد که بتازگی خانه شان دمادم سال نو در سیل دچار آسیب شده است .

خوب بیشتر از این نمی شود توقع داشت که ملکه الیزابت مخارج تعطیلات کریستمس خود را کاهش دهد ، البته ظاهرأ به کیت میدلتون هم تذکر داده که لباس های جدید نخرد و کمی از لباس های سال قبل تر استفاده کند !.

گفته می شود ملکه الیزابت پس از یکسال کار طاقت فرسا به حدی از شروع تعطیلات کریستمس خود و همسرش شعف داشت که در تمام مدت لبخند به لب ثانیه شماری میکرد که قطار براه بیافتد .

به گزارش خبرنگارانی که در همان قطار همراه با ملکه و پرنس فیلیپ بودند ، ملکه الیزابت تمامی یک ساعت و سی و هفت دقیقه زمان مسافرت را در با مینی آی پدی که پرنس فیلیپ به او اخیرأ هدیه داده مشغول بوده و پرنس فیلیپ هم مشغول کتاب خواند بوده است .

queen1شاهدان عینی می گویند برای تعطیلات کریستمس دو بلیط درجه یک برای ملکه و همسرش که قیمت هر کدام تنها 54.90 پاند بود و از پیش پرداخت شده بود خریداری شده بود – ملکه و همسرش به همراه فقط هشت تا ده نفر بادیگارد مسافرت می کردند که چون قرار بود سر پا بایستند احتیاجی به خرید بلیط برای آنها نبود و وظیفه این بادیگاردها این بود که نگذارند در طول سفر مسافرین مزاحم ملکه و پرنس فیلیپ بشوند .

پس از خروج از قطار در مقصد هم ملکه و همسرش از درب خروجی که معروف به » درب خروجی ملکه » است از ایستگاه خارج شده و به همراه یک Range Rover مابقی راه را تا خانه ملکه در ساندرینگهام طی کردند.

این خانه در یک زمین به وسعت 20000 متر قرار دارد و همه اعضای خانواده سلطنتی روز کریستمس قبل از رفتن به دیدار ملکه و صرف نهار به کلیسای St Mary Magdalene ( سنت مری مگدالنه ) می روند برای دعای کریستمس و سپس به ضیافت خانوادگی مشرف می شوند