دونالد ترامپ 1- مسلمانان را به امریکا راه نخواهم داد 2 -اگر متأهل نبودم حتمأ با دخترم همبستر میشدم چون بسیار زیباست

چه می توان در مورد شخصیت مردی چون» دونالد ترامپ «گفت ؟ مردی بدون درایت در گفتار و بدون درک صحیح واژه هائی که از دهان خود خارج می کند .

در پی سخنان توهین آمیز » دانولد ترامپ » برای ممانعت ورود مسلمانان به امریکا در صورت نائل شدن به مقام ریاست جمهوری امریکا ، گروه های متعددی در اعتراض و محکوم کردن سخنان این جمهوری خواه در امریکا و هر گوشه از دنیا گرد همائی هائی داشتند.

مردم از هر گروه و نژاد و باورهای دینی این سخنان دانولد ترامپ را محکوم کردند ، » محمد علی کلی » بوکسور معروف هم در پی نامه ای اعتراضی این سخنان را ضد انسانی و نژاد پرستانه خواند .

البته دونالد ترامپ به دلیل برخورد میدیا و یا حتی احزاب مختلف سیاسی و اجتماعی به سخنانش برای رفع کردن اتهاماتی چون ( نژاد پرستی و توهین به اصول قانون اساسی کشور امریکا و ….) گفته است که منظور و هدف او مسائل امنیتی امریکا بوده نه اینکه با مسلمانان و یا اسلام مشکلی دارد.

آقای دونالد ترامپ که تجارت های میلیاردی دارد با سران کشورهای عرب و بواسطه فروش سهام هایش به اعراب «مسلمانان »  دارائی های زیادی را انباشته است حال می خواهد در صورت رسیدن به قدرت از ورود مسلمانان به امریکا جلوگیری کند . البته این سخنان نسنجیده و ابلهانه مردی تهی مغز چون دونالد ترومپ که بمانند بسیاری از دوستان اش در حزب جمهوریخواه که» بی سواد ، جسور و گستاخ » هستند پدیده تازه ای نیست ، سارا پیلین ها ، جرج دابلیو بوش و بسیاری از تندروهای جمهوریخواه نیز از همین سری افرادی هستند که به واسطه نفوذ مالی شان خود را مالک بی قید و شرط دنیا می دانند.

نکته جالب تر این است که حتی بنیامین نتانیاهو که تا به همین چند روز پیش مسلمانان را بطور غیر مستقیم تروریست و عامل نبود آسایش و امنیت در خاورمیانه خصوصأ در اسرائیل می خواند هم به این سخنان  ترامپ از روی مصلحت هم که شده واکنش نشان داده و گفت : ضمن رد کردن صحبت های دونالد ترامپ باید بگویم که اسرائیل کشوری است که به حقوق تمامی شهروندان اش احترام قایل است ، «شنونده باید عاقل باشد «.

دونالد ترامپ کاندید ریاست جمهوری قرار است که آخر ماه جاری برای فعالیت های انتخاباتی خود به تل آوویو سفر کند طبق روالی که به نظر بسیار مرسوم است در میان کاندیدهای ریاست جمهوری امریکا برای جلب رضایت و داشتن حمایت اسرائیل و لابی یهودی ها به عنوان ستون محکم انتخاباتی شان .

البته این اولین باری نبوده که دونالد ترامپ خود را مضحکه و سوژه میدیا کرده است . چندی پیشتر هم در یک برنامه تلویزیونی عنوان کرده بوده که » دختر من آنقدر زیبا است که اگر من متأهل نبودم حتمأ با او دوست میشدم » بعد وقتی که میدیا در امریکا این گفته او را مورد حمله قرار دادند او در یک برنامه تلویزیونی دیگر اینگونه عنوان کرد که » من نمی دانم چرا میدیا اینطور دوست دارد در مورد مطلب بسیار ساده ای که من عنوان کردم و همه هم خندیدند » اینهمه شایعه پراکنی می کنند .

باور اینکه  فردی چون » دانولد ترامپ » تنها چیزی را که بسیاری از سیاستمداران  باور دارند و بطور غیر علنی به ترویج آن می پردازند که همانا » اسلام ستیزی » است را بدون پرده پوشی بیان کرده است ، خارج از منطق به نظر نمی رسد.

جنگ علنی غرب با اسلام از حمله ساختگی و کارگردانی شده سپتامبر 2001 شروع شده و تاکنون ادامه یافته و آینده نا معلومی در انتظار این جنگ سرد بین اسلام و دنیای مسیحیت و یهودیان هر روز رنگ دیگری به خود می گیرد.  سیاست های دو گانه غرب با کشورهای نفت خیز کشورهائی اسلامی چون عربستان سعودی ، قطر ،کویت ، ایران ، عراق و الجزایر  که جزو بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان هستند ، به حدی آشکار شده است که صاحب نام هائی چون » سارا پیلین و دانولد ترامپ » که از شعور سیاسی و یا تحصیلات آکادمیکی بالائی برخوردار نیستند را گاه بر سر دوراهی قرار می دهد .

بدین معنا که این افراد بطور ناخود اگاه بلندگوئی می شوند برای پخش سیاست های پشت پرده در مورد مسلمانان جهان . از سوئی چون نمی توانند بر خلاف قوانینی که خودشان در جوامع غربی وضع کرده اند مثل » تبعیض نژادی ، آزادی مذاهب ، و ……» به قول مثل معروف یکی به نعل می زنند و یکی به میخ .

همانطوریکه همه می دانند  موج کثیری از پناهجویان که در کشورهای مختلف در انتظار پذیرش پرونده شان از طریق سازمان ملل هستند برای تسریع در پرونده شان و عمدتأ برای پذیرش از کشورهائی چون امریکا و کانادا و یا استرالیا تغییر مذهب داده و  جزو نوکیشان مسیحی شده و می شوند به امید مهاجرت بی غیر و شرط شان به آنسوی آبها .

طبق تحقیقاتی که من انجام داده ام کشور اسرائیل ( کنیسا ها ) هم برای تبلیغ و گسترش یهودیت گام های وسیعی در طی دهه های اخیر برداشته اند ، البته عمدتأ یهودی ها ترجیح می دهند که با ازدواج با زنان مسیحی در گوشه و کنار دنیا آنها را یهودی کرده و سپس فرزندان شان نیز که یهودی می شوند .

به هر روی به نظر می رسد پس از سالیان سال عبور از جنگ های صلیبی و یا لشگرکشی های عرب ها و یا عثمانی ها برای ترویج اسلام حال جنگی موریانه ای شکل در میان است بین تمامی مذاهب .

بودائی ها ، مسلمانان ، یهودی ها ، مسیحی ها و حتی هندوها همه و همه با فرقه های مختلف و شاخه های بسیاری که دارند از اواسط  قرن بیستم تا به امروز در پی خون و خونریزی هستند برای ثبات ، سلطه و نفوذ هر چه بیشتر خود در دنیا .. جالب اینجاست که هر کدام گروه دیگری را متهم می کنند به فناتیک بودن و تجاوز به حقوق دیگری ، حال آنکه سهم هر کدام از این ادیان که ساخته و پرداخته ذهن بشر است در ویران کردن دنیا یکسان است ، هر کدام به یک اندازه افکار مخرب دارند و  نمی توان به دفاعیه از هیچیکدام برخاست.

در پایان فقط می توان گفت تمامی ادیان فتنه ای بیش نیستند در بسته بندی های مختلف که تنها هدف شان جدا کردن مردم از یکدیگر و ایجاد خطوط غیر قابل عبور و ایجاد تضاد است .

 

خاطره نورشید

نویسنده و فعال سیاسی