مبارزه با داعش بالاخره پرزیدنت پوتین و پرزیدنت اوباما را در کنار هم قرار داد

بخش خبری جوانان امروز – روز سه شنبه هفدهم نوامبر روسیه مواضع داعش در سوریه – شهر » راکا «را مورد هدف قرار داد . با اینکه روسیه همیشه مدعی بود که در حملات خود مواضع داعش را مورد هدف قرار می دهد، امریکا تا کنون معتقد بود که روسیه عمدتأ مواضع مخالفین بشار آل اسد را هدف قرار می دهد خصوصأ به دلیل دیداری که بشار اسد بطور غیر منتظره با پوتین در کرملین داشت.

حال به نظر می رسد که امریکا بیکباره باور دارد که روسیه مواضع داعش را در سوریه قرار می دهد.

روز چهارشنبه وقتی در کنفرانس خبری در مانیل در مورد تغییر ناگهانی مواضع امریکا نسبت به حملات روسیه در سوریه و حمایت امریکا از این حملات پرسش شد باراک اوباما گفت : من از ابتدا از اینکه روسیه برای سرکوب داعش اقدام کند استقبال کرده بودم، اما تا به اینجا به نظر می رسید که روسیه بیشتر به مواضع مخالفین حکومت بشار اسد حمله می کرد .

آخرین حمله روسیه روز سه شنبه به ظاهر توانسته است که اعتماد غرب را نسبت به نیت پوتین برای سرکوب داعش جلب کند .

به گزارش خبرگزاری سی ان ان روابط ولادیمیر پوتین و باراک اوباما در نشست جی 20 در ترکیه – آنتالیا بسیار دوستانه بود با توجه به مشکلات اخیر بین کرملین و کاخ سفید و هر دو طرف تمایل به همکاری مشترک داشتند در سرکوبی داعش و حل مشکلات منطقه .

در ادامه این گزارش آمده که روز یکشنبه بعد از اولین روز نشست جی 20 در ترکیه دو روسای جمهور » ولادیمیر پوتین و باراک اوباما » کنار هم نشسته و به مدت 30 دقیقه در محور مسائل سوریه گفتگوهای سازنده داشتند .

یک مقام کاخ سفید افزود : حمایت روسیه برای انتقال قدرت در سوریه بدون حضور بشار اسد می تواند گامی مثبت باشد در راه آشتی دیدگاه های مخالف بین دو کشور در مورد آینده سیاسی دمشق .