حسن روحانی در اکتبر 2004: گفته بود که تجديد انتخاب جورج بوش به سود ايران است!

چندی پیش داشتم از آرشیو چند تا از روزنامه های انگلیسی زبان را ورق می زدم  که با یک مقاله در روزنامه نيويورك تايمز شماره  20 اكتبر 2004  توجه مرا به خود جلب کرد .

در این مقاله به نقل از اسوشييتدپرس نوشته بودند كه حسن روحانی (حجت الاسلام) مقام شورای عالی امنيت ملی جمهوری اسلامی (دبير وقت اين شورا) در آستانه انتخابات (آن دوره) رياست جمهوری آمريکا گفته بود: تجديد انتخاب بوش (جورج دبليو بوش) به سود ايران (جمهوری اسلامی) خواهد بود زيرا كه طبق تاريخ، دمكرات های آمريکا به ايران آسيب بيشتری وارد ساخته اند.

اگر این کفته حسن روحانی را در آن دوران به حساب ندانم کاری های سیاسی سران ایران نگذاریم ، می شود که به درایت او شک کنیم چرا که در همان روزها جرج بوش ایران را به عنوان یکی از سه محور شرارت در منطقه نامیده بود و همان روزها بود که جرج بوش برنامه تحریم جهانی ایران را طراحی میکرد مگر انکه ایران از برنامه های هسته ای خود دست بردارد.

   تاریخ گواه این است که كودتای 28 اَمُرداد 1332 در دوران حكومت جمهوريخواهان و با كمك مستقيم دولت ژنرال آيزنهاور (از حزب جمهوريخواه) انجام شد. روسای جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه از جمله نيكسون و فورد از دوستان نزديك شاه بودند و جان اف كندی و جيمی كارتر از حزب دمكرات در تضعيف موقع شاه كوشيدند.

نتیجه می گیریم اگر حرف آن روز حسن روحانی  نسجیده بوده است و یا به جد سران ایران هیچ سواد سیاسی ندارند  و بدون مقدمه صحبت می کنند .

و یا اینکه این دکتر قلابی از دانشگاهی مجهول در انگلستان که حتی نمی تواند یک جمله صحیح انگلیسی را بر زبان براند یکی از عوامل سیا در داخل نظام بوده و هست .

خاطره نورشید

نویسنده و فعال سیاسی