استقبال کریستینا فرناندز کرشنر از روسیه برای مبارزات با تروریسم در سوریه

در شرایطی که کشورهای غربی از حملات هوائی و موشکی روسیه به سوریه برای نابودی مواضع داعش انتقاد می کنند رئیس جمهور ونزوئلا از ولادیمیر پونین برای این عملیات ضد تروریستی قدردانی کرد.

طبق گزارش شبکه خبر  ، کریستینا فرناندز کرشنر، رئیس جمهور آرژانتین در تله کنفرانسی با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود، از سخنرانی وی در مجمع

عمومی سازمان ملل و همچنین مبارزه روسیه با تروریسم استقبال کرد و گفت : من به خاطر سخنرانی موفقیت آمیز شما در سازمان ملل که بسیار باشکوه و بی عیب و نقص بود، تبریک می گویم.

کرشنر ضمن استقبال از اقدامات روسیه در جهت مقابله با تروریسم افزود: سخنرانی پوتین با سخنرانی سران برخی از کشورها که یک چیز می گویند، اما در عمل، کار دیگری انجام می دهند، متفاوت بود.

رؤسای جمهور روسیه و آرژانتین همچنین درباره همکاری دو کشور در زمینه های اقتصادی و سرمایه گذاری ها، از جمله درخصوص ساخت یک نیروگاه هسته ای در آرژانتین با همکاری شرکت روس اتم گفتگو کردند.

رئیس جمهور روسیه گفت: تحقق این طرح دسترسی آرژانتین را به فناوری های بهتر روسیه، طبق الزامات سخت ایمنی هسته ای، فراهم می آورد.

کرشنر و پوتین ضمن تأکید بر ضرورت رعایت پیمان  تلاتلولکو Tlatelolco با هدف ایجاد منطقه عاری از سلاح های هسته ای در آمریکای لاتین از سوی همه طرف ها، خاطرنشان کردند امکان نظامی کردن منطقه جنوب اقیانوس اطلس وجود ندارد.

رئیس جمهور آرژانتین گفت: مناقشه اوکراین جز از طریق مسالمت آمیز قابل حل نیست. سران روسیه و آرژانتین خواستار اجرایتوافق های مینسک از سوی همه طرف های درگیر مناقشه شدند.

روابط بسیار نزدیکی بین دو کشور آرژانتین و روسیه برقرار است . کریستینا فرناندز کشنر آوریل 2015 سفر رسمی سه روزه ای به پایتخت روسیه داشت. این سفر رئیس جمهور آرژانتین به روسیه مؤید مشارکت راهبردی بین دو کشور پس از 130 سال برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور است. ولادیمیر پوتین نیز ژوئیه 2014 سفری دوره ای به آمریکای لاتین و از جمله آرژانتین داشت.

سخنان صریح اخیر کشنر در اجلاس سران کشورها در سازمان ملل که دولت امریکا را متهم به داشتن » سیاست های یک بام و دو هوا در زمینه دیپلماسی » اتخاذ می کند و همینطور انتقاد از کشورهای غربی که دولت آرژانتین را متهم به » توافق همکاری قضایی با ایران » کرده و دولت آرژانتین را مورد هجمه‌ها و انتقادات فراوانی قرارداده اند ، وی این  انتقادات را بیشتر مکر و حیله دانست تا زنده نگه داشتن حقیقت و عدالت .