حسن روحانی در مراسم رژه نیروهای مسلح در سالروز آغاز دفاع مقدس

خبر تازه 

حسن روحانی در مراسم رژه نیروهای مسلح: بزرگترین نیروهای نظامی ضد ترور و ضد تروریسم؛ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند.

گفتنی است که پس از سال ها برای اولین بار در این مراسم در مورد جانفشانی احاد ملت ایران از مذاهب و اقوام مختلف سخن به میان آمده است .

متن سخنرانی امروز سه شنبه  31 شهریور ( 22 سپتامبر ) آفای حسن روحانی در مراسم سالروز آغاز دفاع مقدس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  امروز با سخنرانی رئیس جمهور در آرامگاه خمینی آغاز شد.

یکم شهریور هر سال پس از سال 59 همواره برای ما روز پرافتخار ، آغاز دفاع مقدس نیروهای مسلح و ملت ایران در برابر تجاوز بیگانگان است.

بیگانگان فکر می کردند در شرایط آ‌غاز انقلاب و از دید آنان تضعیف حاکمیت  و حکومت و نیروهای مسلح می توانند رویاهایی که سال ها پیش در ذهن خود می پروراندند به حقیقت تفسیر و تعبیر کنند.

این در حالی بود که  گرچه ملت ایران از انقلابی بزرگ و  16 ساله به تازگی گذشته بود و گرچه مردم ما برای استقرار حکومت و تثبیت انقلاب با مشکلات فراوان مواجه بودند اما ملت در سایه انقلاب از هر زمان دیگر زنده وآماده تر بود  و با تحمیل جنگ و تجاوز سرزنده تر شد.

اگر تعبیر کنیم که دفاع  8 ساله ما تاریخ ساز و برای همه درس آموز شد ، سخنی به گزاف نگفته ایم

گر چه جنگ تحمیلی مشکلات و خسارت برای کشور داشت ، اما دفاع ملت ایران آثار گرانبهایی نیز داشت که نخستین اثرش این بود که  این دفاع ملت ساز شد . ملت ایران با دفاع مقدس به یک ملت منسجم ، مقاوم و قوی در برابر متجاوزان و بیگانگان  تبدیل شد.

برخی فکر می کردند با زور سرنیزه می توان ملتی را ساخت و به تاریخ های گذشته مثال می زدند اما در دوران بعد از انقلاب دیدیم قدرت بزرگی را که توانست ملت منسجم را بسازد ، ایستادگی و قدرت دفاع در برابر متجاوزان بود .

این دفاع مقدس تمام شکاف هایی که برخی از آنها در شرایط بعد از انقلاب ظهور و بروز بیشتری پیدا کرده بود  از بین برد .

در دفاع مقدس فارس ، ترک ، کرد ، لر  ، ترکمن ، بلوچ و عرب و همه طوایف و اقوام و همه مذاهب و ادیان یکپارچه در کنار هم به صورت صف واحد ایستادگی کردند.

به ما اتهام می زدند که ایران بعد از انقلاب یک نظام بنیادگرا و در پی تحمیل  خواست خود به همسایگان و دیگر ملت هاست، در جنگ تحمیلی ثابت شد چه کسانی متجاوز هستند ، چه ایدئولوژی در فکر تجاوز و مداخله در امور داخلی دیگران است. چه کسانی هستند که نه تنها به ملت های همسایه  بلکه به ملت خود نیز رحم نمی کند .

نه به ملت ایران ، نه به قوم کرد ، نه به ملت عراق ، حتی به کویت هم که پشتیبان آنها متاسفانه در آن مقطع تجاوز بود  رحم نکردند و اگر فرصت می یافتند به همه همسایگان و ملت های منطقه تجاوز می کردند.

army1

دفاع مقدس به ما نشان داد که دین  و اعتقاد به خداوند با حبّ وطن ، با عشق به میهن نه تنها منافاتی ندارد  ، نه تنها رو در روی یکدیگر نیست ،  بلکه عشق خداوند و  ایمان و حبّ وطن در کنار یکدیگر است و به خوبی دیدیم که حبّ الوطن من الایمان.

پرافتخارترین دفاع ایرانیان از سرزمینشان در دوران هشت سال دفاع مقدس تحقق پیدا کرد. هم افزایی که عشق به سرزمین و ایمان به خدا در دفاع مقدس برای ما به وجود آورد پرافتخارترین دفاع ایرانیان از سرزمینشان بود.

اگر به همه قرون متمادی گذشته سر بزنید دفاع های متعدد و جنگ های مختلفی که بود هیچ جا حماسه ، غیرت و ایستادگی در طول هشت سال به اندازه ای که در این دفاع مقدس بود پیدا نمی کنید.

وی درپایان سخنرانی خود گفت : ما به این ارتش ، سپاه ، بسیج ، نیروی انتظامی ، ملت بزرگ و  این رهبر شجاع افتخار می کنیم، منسجمیم، دست به دست هم می دهیم و از همه مشکلات به حول قوه الهی عبور می کنیم و ایرانی آبادتر و سرزنده تر می سازیم و به دنیا می گوییم ایران ، ملت بزرگ ، کشور بزرگ ، قدرتمند ، سرزنده ، مقاوم در برابر همه تجاوزهاست قصد تجاوز به هیچ کشوری را ندارد اما به خوبی از سرزمین و ملت خود دفاع خواهد کرد.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.