بیش از ۹ میلیون بی‌سواد در ایران ؟؟

uni

آماری مغرضانه و غیر کارشناسی شده یکی از اعضا آموزش و تحقیقات مجلس اسلامی ! قطعأ منظور این عضو کمسیون در مورد بی سوادی بیش از نه میلیون و ششصد هزار نقر در ایران مکتبی نبودن این تعداد و یا نداشتن اطلاعات دینی است نه اینکه این تعداد ایرانی بی سواد مطلق هستند.

طبق گزارشات عطاءالله سلطانی صبور، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در ایران بی‌سواد هستند.

عطاءالله سلطانی صبور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر این آمار بی‌سوادی در ایران را «فاجعه» خواند و گفت که برای کاهش این رقم باید «نهاد‌ها و سازمان‌های دیگر در کنار آموزش و پرورش قرار بگیرند.»

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بزرگ‌ترین معضل حال حاضر آموزش و پرورش را «عدم تعامل متقابل سازمان‌ها» عنوان کرد و گفت: «متأسفانه همه فکر می‌کنند تعلیم و تربیت تنها وظیفه وزارت آموزش و پرورش است و همین مسأله بر افزایش بی‌سوادی دامن زده است.»

به گفته سلطانی صبور، بیشترین آمار بی‌سوادی در ایران در رده سنی بالای ۳۵ سال است.

سال گذشته علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، آمار بی‌سوادی در ایران را سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرده بود. این آمار گروه سنی زیر ۵۰ سال را شامل می‌شود.

استان تهران پس از استان سیستان و بلوچستان دومین رتبه بی‌سوادی در ایران را داراست.

این گزارشات در حالی است که اتحادیه اروپا چندی پیش ایران را تنها کشور با میزان بالای تحصیل کرده دانشگاهی در منطقه اعلام داشت . با دقت نظری بیطرفانه از آمار داده شده توسط عضو کمسیون آموزش و تحقیقات و مقایسه آمار سال پیش و رده سنی که علی باقرزاده اعلامنموده  می توان بوضوح تشخیص داد که افرادی ناشایست در راس حکومت و مجلس ایران هستند که خود از تحصیلات پائین برخوردار و هر از چندی با اظهارات بی پایه و اساس سعی در بازی با آمار و ارقام دارند تا رسیدگی به معضلات اجتماعی و فرهنگی در کشور.
نه تنها ما بلکه تمامی دنیا شاهد این حقیقت هستند  که جوانان ایرانی با وجود تمامی محدودیت ها و مشکلات در تمامی رده های علمی پیشتاز هستند.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.