اردلان شکرآبی، وزیرامور اداری دولت سوئد

 

ardalan20shekarabi-br

مایه مباهات و افتخار ما ایرانیان است که در گوشه و کنار دنیا ایرانیان موفق در تمامی عرصه ها از علمی و اجتماعی تا سیاسی فعالیت دارند و امروز می خواهیم که شما را با آقای اردلان شکر آبی آشنا کنیم .
در کشور سوئد یکی از وزرای کابینه که نقشی مهم در اجرای برنامه هائی  ازجمله رفاهی دولت را بر عهده  دارد، اردلان شکرآبی، وزیرامور اداری دولت سوئد است. او نخستین ایرانی تباراست که در سوئد به وزارت رسیده است.
مسئولیت آقای شکر آبی مسئول سیاست های گزینشی در استخدام کارمندان دولت، تقسیمات کشوری و روابط بین دولت و شهرداری ها و استان داری می باشد. همچنین تعیین استان دارها و قوانینی که در رابطه با خریدهای بخش دولتی هست، یعنی مناقصه و به طور کل می توان گفت تمام مسائل سازمانی و اداری دولت.
همچنین از آنجائیکه فعالیت های عمومی کشور سوئد، امروزه از طریق بخش خصوصی اجرا می شود، یعنی مدارس غیر دولتی، بیمارستان های غیر دولتی، خانه های سالمندان و کلاً سرویس های سالمندان غیر دولتی ایشان مسئول تمامی قوانینی که رابطه بین دولت و شرکت های خصوصی که فعالیت عمومی می کنند نقش تعیین کننده دارند.
آقای شکر آبی اخیرأ در مقاله ای  صحبت در زمینه  برنامه های چهار ساله آینده که بیشتربه آن در سوئد توجه خواهد شد چون ، مسائلی  درباره قوانینی که به شرکت های خصوصی این امکان را می دهد  که از دولت حمایت عمومی بگیرند، به منظور اجرای سرویس های رفاهی، که در پانزده سال اخیر در سوئد خیلی محسوس بوده. وجود این بحث ایدیولوژیک درباره اینکه قوانین چقدر به بخش خصوصی این امکان را بدهد که این کمک های دولتی که به شرکت های خصوصی داده شده را گرفته و به سهام دارها واگذار کند.
به گفته آقای شکر آبی مسئولیت یک وزیر در کشور سوئد ارائه  پیشنهادات مدون و قوانین و سیاست جدید به کابینه است واین کابینه است که تصمیم می گیرد لایحه دولت و محتوای آن چه باشد و چه پیشنهاداتی به مجلس سوئد ارائه شود. بدین ترتیب هیچ وزیری در کشور سوئد نمی تواند بطور شخصی تصمیم بگیرد و یک وزیرتنها  مسئول و موظف به اماده سازی پیشنهادات است  و تصمیمات بطور جمعی و در کابینه گرفته می شود.
آقای شکرآبی در حزب سوسیال دموکرات سوئد فعالیت می کند .

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.