سازمان عفو بین الملل: وضعیت حقوق بشر در بحرین وحشتناک است

صفحه-خبری
399697_img650x420_img650x420_cropجوانان امروز – به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، ژونویو گاریگو رییس سازمان عفو بین الملل فرانسه، طی مصاحبه ای اختصاصی با این شبکه در رابطه با وضعیت حقوق بشر در بحرین گفت: هیچکس نگران وضعیت حقوق بشر در بحرین نیست.
وی با اشاره به اینکه بعد از سرکوب معترضان در سال 2011، مقامات بحرینی ملزم به انجام اصلاحاتی در این کشور شدند، اما طبق شواهد بدست آمده نقض گسترده حقوق بشر در بحرین رخ داده است. وی گفت: بر اساس شواهد، مردم امکان اعتراض در منامه و یا خارج از آن را ندارند و تمامی معترضان بازداشت می شوند، وضعیت در بحرین بسیار دشوار است. وی اضافه می کند: مدافعان حقوق بشر، فعالان و وبلاگ نویسان بطور سیستماتیک در بحرین دستگیر و زندانی می شوند و مورد شکنجه قرار می گیرند.
به گفته شبکه تلویزیونی فرانس 24،با وجود ممنوع اعلام شدن تجمع ها و تظاهرات اعتراض آمیز در بحرین از سال 2013، هر ساله تظاهراتی علیه رژیم آل خلیفه در بحرین برگزار می گردد.
با این حال، بحرین روز شنبه گذشته شاهد ادامه تظاهرات اعتراض آمیز بود. با نزدیک شدن به زمان محاکمه ‹شیخ علی سلمان› دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق، مردم بحرین با تجمعات گسترده ای، نه تنها خواستار آزادی شیخ علی سلمان بلکه تمامی زندانیان سیاسی و پایان یافتن اقدامات خشونت آمیز رژیم آل خلیفه علیه شهروندان بحرین شدند.
طی چهار ساله گذشته، صدها نفر از فعالان سیاسی بحرین بدون محاکمه در بازداشت  به سر می برند. در سرکوب اعتراضات مردمی، ارتش عربستان با استفاده از بیش از هزار نیرو به همراه دهها دستگاه تانک و نفربر در قالب «نیروهای سپر جزیره»، نقش مهمی را ایفا می کند.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.