در بزرگترین رویداد جهانی آخرین شنبه ماه مارس «ساعت زمین» شرکت کنید.

کوتاه123

ترجمه و تنظیم گزارش : آ . قادری 

امروز بیست و هشتم ماه مارس مصادف با آخرین شنبه از این ماه است ، روزیکه ساعت زمین نامگذاری شده .  یک جنبش مردمی در سراسر جهان است به منظور متحد کردن مردم برای حفاظت از کره زمین که توسط صندوق جهانی طبیعت ( World Wide Fund for Nature )  برگزار می شود.

 

Overview of Sydney during Earth Hour 2008

 این رویداد که در آخرین شنبه ماه مارس هر سال از ساعت 20:30 تا 21:30 به وقت محلی شرکت کنندگان است، به منظور آگاه سازی خانواده ها درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان برگزار می گردد.
از تعامل گسترده و وسیع جامعه در طیف گسترده ای از مسائل زیست محیطی، معروف به ساعت زمین از رویداد خاموش کردن چراغ های اضافی در شهر سیدنی استرالیا در سال 2007 آغاز شد. از آن زمان ، این رویداد یک ساعته با رشد قابل توجهی، در بیش از 7000 شهر در سراسر جهان همه ساله در حال برگذار شدن است.
ساعت زمین از یک اتاق فکر، توسط مدیر عامل شرکت ساعت زمین، اندی ریدلی و در نتیجه شکل گیری یک همکاری بین صندوق جهانی طبیعت استرالیا، لئو برونت و رسانه فیرفاکس برای پرداختن به موضوع تغییرات آب و هوایی بود.
در سال 2007، هنوز شک وتردید و انکارهایی در خصوص مسئله تغییر آب و هوا وجود داشت. ساعت زمین به عنوان الهام بخشی برای تجمع مردم بود تا آنها را با واقعیت تغییر آب و هوا و شروع بحث در مورد اینکه ما به عنوان افراد جامعه می توانیم به بزرگترین مشکل پیش روی سیاره زمین کمک کنیم. لئو برونت با همکاری صندوق جهانی طبیعت با ایجاد کمپین ( یک واقعیت در سیدنی) به ترویج این ایده کمک کرده و در حال حاضر این ایده فراتر از تغییرات آب وهوایی و به عنوان نمادی در جهت دست یابی به جهانی بهتر و سالم تر تبدیل شده است.
این رویداد در ایران نیز در سال 1390 با خاموشی چراغ های برج میلاد در تهران گرامی داشته شد. همچنین در سال 1391 تعداد بیشتری از سازه های شهرهای ایران مانند برج آزادی تهران، سی وسه پل اصفهان و پل سفید اهواز به این حرکت پیوستند و سومین گرامیداشت پارسال در شهرهای تهران، تبریز، اصفهان، رشت و قم صورت گرفت. در تبریز، سیستم روشنایی کاخ شهرداری تبریز، به مدت ۱ ساعت خاموش شد.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.