سقوط هواپیمای » جرمن وینگ » در جنوب فرانسه

 صفحه-خبری

 

 

تنظیم خبر : خاطره نورشید 
یک هواپیمای ایرباس ۳۲۰ متعلق به خطوط هوایی آلمانی جرمن وینگز با ۱۴۴ مسافر و ۶ نفر خدمه‌ پرواز در جنوب فرانسه سقوط کرده است. جعبه سیاه هواپیما پیدا شده است.
پلیس فرانسه گفت جمع آوری اجساد سرنشینان هواپیما به خاطر شرایط منطقه چندین روز ممکن است طول بکشد. هیچیک از سرنشینان این هواپیما نجات نیافته اند.
جرمن وینگز یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی لوفت هانزا است که بلیط‌های ارزان قیمت می‌فروشد.
این هواپیما ساعت ده صبح به وقت محلی از بارسلون به مقصد دوسلدورف در حرکت بود که در منطقه‌ی » دین لبه » در استان الپ داووت پروونس دچار حادثه شد.
وزیر حمل و نقل فرانسه نیز کشته شدن همه‌ سرنشینان پرواز را تایید کرد. به گفته «الن ویدالی » هواپیما ساعت ۱۰ و ۴۷ دقیقه درخواست کمک کرده و دقایقی بعد ناپدید شد.
خبرگزاری فرانسه صحبت‌های وزیر حمل و نقل فرانسه در خصوص اعلام وضعیت اضطراری توسط هواپیما را پیش از سقوط رد کرده است.​​
 نیروهای ژاندارمری فرانسوی پس از ارزیابی محل توسط هلیکوپترحادثه اعلام داشته اند بقایای هواپیما در محدوده‌ای حدود دو کیلومتر پراکنده شده است.
گرچه دلایل سقوط هواپیما مشخص نیست . گفته می‌شود دسترسی به محل سقوط هواپیما به دلیل کوهستانی بودن منطقه به شدت دشوار است.
 گفته می شود حدود ۴۵ نفر از مسافران هواپیما نام خانوادگی اسپانیایی داشتند. همچنین احتمال می رود  ۶۷ آلمانی و ۱ بلژیکی جزء مسافران بوده اند.
۱۶ دانش آموز و ۲ معلم آلمانی نیز در لیست مسافران این پرواز بوده اند. اما مقامات به طور رسمی هنوز این موضوع را تایید نکرده اند.
خانم مرکل روز چهارشنبه به محل سقوط هواپیما می رود.
وزارت خارجه آمریکا نیز روز سه شنبه گفت در حال بررسی این است که آیا هواپیما حامل شهروندانی از آمریکا بوده است یا خیر. جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت ایالات متحده آماده کمک رسانی به دولت های فرانسه، آلمان و اسپانیا است.
آخرین سقوط یک هواپیمای جت در فرانسه در سال ۲۰۰۰ رخ داد که طی آن یک هواپیمای کنکورد به زمین خورد و ۱۱۳ نفر از جمله ۱۰۹ سرنشین و ۴ نفر روی زمین کشته شدند.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.