نهائی شدن طرح حذف یارانه خانواده های پردرآمد

صفحه-خبری

  روزهای پایانی سال دغدغه دوباره قطع یارانه های خانواده های پردر آمد در تیتر کارهای دولت قرار گرفت .  هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال  نود و چهار نهایتأ توانست برای قطع یارانه خانوارهای پردرآمد تعریفی قانونی ارانه دهد
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ مجلس افزود: در جلسه امروز کمیسیون این موضوع تعریف شد که دولت بر اساس شرایط اقلیمی، محل سکونت، بُعد خانوار و میزان درآمد خانوارهای پردرآمد را شناسایی کند و موضوع تامین منابع لازم نیز بررسی و اصلاح شد
ایرادات شورای نگهبان درباره ابهام در بخشی از لایحه بودجه ۹۴ که به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و موضوع هدف قانونگذار از حذف خانوارهای پردرآمد بود که این بخش از ایرادات شورای نگهبان رفع شد.
به گفته ایرج ندیمی اعضای کمیسیون تلفیق در آخرین جلسه برخی کلمات لاتین در متن لایحه بودجه که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود را از متن آن حذف و معادل فارسی آن‌ها را جایگزین کردند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق یادآور شد: چند مورد از ایرادات شورای نگهبان مربوط به تعیین ردیف برای برخی احکام بود مثلا این که درآمد ورزش یک شهرستان باید صرف همان شهرستان شود نیازمند یک ردیف مشخص بود که آن را نیز تعیین کردیم.

وی افزود: براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مقرر شد بخش‌های نفت و صادرات فرآورده‌های نفتی نسبت به پرداخت سهم صندوق توسعه ملی اقدام کنند. ندیمی هم چنین اضافه کرد که براساس مصوبه کمیسیون تلفیق از محل درآمد مناطق آزاد 30 میلیارد ریال به کمیته امداد و بهزیستی کمک خواهد شد.

او با اشاره به رفع چند مورد ابهامات موردنظر شورای نگهبان در جلسه امروز کمیسیون تلفیق یادآور شد:‌ مقرر شد دولت بدهی به بخش خصوصی و تعاونی را پرداخت،‌ تسویه و یا تهاتر کند.

به گفته ندیمی کمیسیون تلفیق در مصوبه دیگر اوراق و صکوک اجاره را به عنوان اوراق بهادار قابل نقل و انتقال که نشان دهنده مالکیت مشاعی دارنده در منافع مورد اجاره هستند تعریف کرد.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.