فروش 27000 بلیط بازی فوتبال ایران و سوئد: 31 مارس

sweden1

چهره های آفیش رسمی مسابقه فوتبال تاریخی مابین تیم های ملی ایران و سوئد

از راست ردیف پشت: گونار آسپلینگ، دورنا منتظمیان، نیکلاس کوهلر

از راست ردیف جلو: پدرام طالبی، ماریا ورین، هانا هدایتی.

ارسالی از سوئد 

به نقل از استکهلمیان: بنا بر تازه ترین اطلاعاتی که در اختیار گزارشگر استکهلمیان قرار داده شده است، تا پایان روز سه شنبه سوم مارس بیش از 27000 بلیت مسابقه تاریخی مابین تیمهای ملی فوتبال ایران و سوئد که در روز 32 مارس در استادیوم «فرندز آرنا» در استکهلم برگذار خواهد شد، به فروش رفته است.
به گفته سخنگوی مطبوعاتی فدراسیون فوتبال سوئد، استقبال از این مسابقه از سوی به خصوص ایرانیان سوئد، فراتر از هر تصوری بوده است. اگرچه این امکان وجود ندارد که تعداد خریداران ایرانی و سوئدی بلیت ها را از هم جدا کرد، اما در اینکه اکثریت تماشاگران این مسابقه فوتبال تاریخی از ایرانیان تشکیل شده است شکی وجود ندارد.
به این ترتیب، در روز 31 مارس 2015 بدون هیچگونه شکی دو رویداد تاریخی به نام جامعه ایرانی استکهلم و سوئد به ثبت خواهد رسید. این روز علاوه بر رقم زدن اولین دیدار تاریخی به نام جامعه ایرانی استکهلم و سوئد به ثبت خواهد رسید. این روز علاوه بر رقم زدن اولین دیدار تاریخی مابین تیم های ملی دو کشور تبدیل به بزرگترین گردهم آیی و اجتماع اعضای جامعه ایرانی سوئد در یک مکان نیز خواهد شد.

شش برنده مسابقه «هم ما پلان» (زمین بازی خانه) و چهره های آفیش رسمی مسابقه فوتبال دوستی ایران و سوئد مشخص شدند.

فدراسیون فوتبال سوئد با درک میزان علاقه جامعه ایرانی و سوئدی به مسابقه فوتبال مابین تیم های ملی دو کشور در ماه ژانویه، مسابقه ای تحت عنوان «هم ما پلان» یا «زمین بازی خانه» را از طریق فیسبوک به مرحله اجرا گذاشت که تعداد زیادی از ایرانی ها و سوئدی ها ئر آن شرکت کردند.
به اعلام فدراسیون فوتبال سوئد، هدف از این مسابقه ایجاد روحیه دوستی و همبستگی هرچه بیشتر مابین ایرانی تباران و سوئدی تباران ساکن سوئد بوده است. برای شرکت در این مسابقه، هر شرکت کننده می بایست بیان می نمود که احساس فردی او به عنوان هوادار این مسابقه چیست.
در نهایت، فدراسیون فوتبال سوئد سه هوادار ایرانی و سه هوادار سوئدی، جمعاً شش نفر را به عنوان برنده معرفی نمود. این شش نفر علاوه بر دریافت رایگان بلیط این مسابقه، تبدیل به چهره های آفیش رسمی این مسابقه خواهند شد.
دورنا منتظمیان 28 ساله، پدرام طالبی 22 ساله و هانا هدایتی 20 ساله برندگان و چهره های رسمی آفیش این مسابقه از جامعه ایرانی تبار و گونار آسپلینگ، نیکلاس کوهلر و ماریا ورین برندگان و چهره های رسمی آفیش این مسابقه از جامعه میان سوئدی ها هستند.
مسابقه فوتبال پر هیجان روز 31 مارس در استکهلم برای همه تنها یک رویداد ورزشی نیست. برخی از شرکت کنندگان در این مسابقه در شبکه های اجتماعی خواستار آن شده اند که از این فرصت استثنایی جهت برجسته نمودن نقض حقوق زنان در ایران و از جمله ممنوعیت ورود آنان به استادیوم های ورزشی جهت تماشای مسابقه فوتبال استفاده به عمل آید. این فعالان اجتماعی خواستار آن شده اند که شرکت کنندگان در این مسابقه پربیننده که قرار است از تلویزیون ایران نیز به صورت مستقیم پخش شود با در دست داشتن نوشته و پلاکارد به زبانهای پارسی و انگلیسی به این نقض آشکار حقوق زنان در ایران اعتراض کرده و ابعاد آن را برجسته نمایند.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.