بالاخره هویت حقیقی » جهادی جان » مشخص شد

منبع خبر: واشنکتن پست 
برای ماهها  او چهره ای بود چاقو در دست با صدائی  در پشت نقاب که نماد شوم بربریت دولت اسلامی را به تصویر می کشید.
روز پنجشنبه  هویت او که معروف  «جهادی جان» بود مشخص شد ، او از یک پدر و مادر کویتی در لندن بدنیا آمده است ، این اطلاعات البته نگرانی های جدیدی را بوجود آورده است داستان » جهادی جان » مثل زندگی میلیون ها مهاجراز کشورهای اسلامی است که پدر و مادرشان تصمیم به مهاجرت به کشورهای غربی گرفته ، بهترین شرایط زندگی و تحصیل در غرب برای فرزندانشان را فراهم می کنند ولی در نهایت هویت اصلی ایدئولوژی گرائی اسلامی مسیر زندگی شان را به بیراهه می کشد .
نام حقیقی این چهره پلید که در جلوی دوربین ها سرچندین نفر را در جلوی دوربین ها بریده است » محمد اموازی » است. دوستان و آشنایان این مرد جوان را بسیار مرد مودب و آرام که قادر به خشونت نیست می نامند ،  اما لینک های ارسالی » محمد اموازی » به گروه های افراطی  و اسلام گرا برعکس این جریان را به اثبات میرساند ، جالب تر اینکه گفته می شود اطلاعات و بخش مبارزه با تروریسم انگلیس او را تحت نظر داشتند ، مدت ها قبل از اینکه او به سوریه سفرکند .
او بدنام ترین چهره در شش ماه گذشته در رسانه ها است به عنوان یک ناشناس که تا کنون گروگان  آمریکائی، بریتانیائی و ژاپنی سر بریده است.
بی بی سی روز پنجشنبه  با انتشار مدارک موجود در آرشیو دادگاه  که در سال 2011 تشکیل شده بوده است ، مشخص کرد که لندن در مورد » محمد اموازی» 26 ساله به عنوان یک عضو از «افراط گرایان شبکه ای از انگلستان و شرق آفریقا بر اساس است اطلاعات کافی در دست داشته ولی کوچکترین اقدامی نکرده است . گفته میشود  که این شبکه مسئول جمع آوری کمک های مالی و خرید تجهیزات نظامی و ارسال آنها  به سومالی و دیگر مراکز فعالیت  تروریستی است. «

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.