صفحه سلامت – خواص جادوئی سیب

سلامت1

 

woman with apple
تحقیقات علمی نشان ميدهد که خوردن سیب خیلی مفید است ، سیب به علت داشتن ماده ای به نام پکتين باعث کاهش کلسترول مضر خون ميشود ، البته اين خاصيت سيب تنها به سبب پکتين نيست و در واقع پکتين همراه با ساير مواد موثر در آن باعث کاهش کلسترول ميشود.
همچنين پکتین موجود در سيب برای کنترل اسهال و يا رفع يبوست مفيد مي باشد.پکتين مقدار زيادي آب از معده و روده جذب کرده و مدفوع را به حالت نيمه سفت تبديل مي کند. در عين حال پکتين مي تواند ازسفت و سخت شدن مدفوع جلوگيری کرده و باعث رفع يبوست گردد.
برای بدست آوردن خاصيت ضد اسهالی سيب بايد آن را بدون پوست مصرف نمود تا فقط پکتين آن موثر باشد و در مورد اثر يبوست بايد سيب را با پوست مصرف نمود تا گذشته از پکتين مقداری فيبر توسط پوست آن به بدن برسد و بتواند به عنوان ضد يبوست عمل کند.
سيب در تنظيم شکرخون  نيز موثر است، به رغم وجود قند طبیعی موجود در سيب خوردن اين ميوه باعث افزايش سريع قند خون نمی شود. بنابراين، سيب براي افراد مبتلا به ديابت و يا ساير اشخاصی که بايد از سرعت افزايش قند خون خود بکاهند، بسيار مفيد و موثر است.
سيب برای کاهش فشار خون نيز مفيد است. برخی از تحقيقات علمي نشان مي دهد حتي بوييدن اين ميوه نيز کاهش دهنده فشار خون بوده و ايجاد آرامش مي کند.
ماده ضد ميکروبي فلورتين موجود در سیب بر انواع  میکرو اورگانیسمهای گرم مثبت و منفي موثر است و از اين نظر عصاره سيب دارای خاصيت ضد ميکروبی است، همچنين برخی از مطالعات علمی نشان داده عصاره سيب، عصاره انگور و چای، دارای قويترين امکان برای نابودی ويروس هستند به طوريکه تقريبا صد در صد ويروس ها را از بين مي برد.
پژوهشگران در يافته اند افرادی که نسبت به سايرين مقدار بيشتری سيب مصرف می کنند کمتر مبتلا به سرماخوردگي و ناراحتي هاي مربوط به قسمت فوقاني دستگاه تنفسی می شوند. سيب همچنين دارای خواص ضد سرطانی  ، کاهش دهنده اسيد اوريک، رفع کننده ی گرفتگي صدا، جلو گيری کننده از تصلب شرايين و … می باشد.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.