دویست واحد تجاری در پاساژ علاءالدین تخریب شد

صفحه خبری
 

 تنظیم خبر : خاطره نورشید 

باید با عوامل شهرداری که به راحتی از کنار چنین ساخت و سازهایی غیرقانونی گذشته و آن را نادیده گرفته اند، برخورد شود. یا به عبارتی کسانیکه با گرفتن پول های زیر میزی میلیونی در شهرداری ها چشم بر تخلفات در سازه ها می بندند . ولی حالا تقاص رشوه خواری های مدیران در شهرداری را مردمی می دهند که با هزاران امید داشت و نداشت شان را برای خرید یک مغازه صرف کرده اند تا لتوانند با آبرو نان آور یک یا چند خانوار باشند . 

 

رسانه های مختلفی خبر از تخریب 200 واحد در پاساژی در تهران دادند که صاحبان مغازه ها با چشمانی اشک آلود نظاره گر تخریب هستی و زندگی شان بودند.
آنچه در این گزارشات درج نشده بود علت این تخریب بود، بنا به گزارشات طبقه هفتم پاساژ علاءالدین بطور غیر قانونی ساخته و فروخته شده است و کمیسیون عمران شورای شهر تهران پس از رسیدگی به پرونده تخلف دستور تخریب 200 واحد مغازه در این پاساژ را از دادگاه درخواست کرده و پس از رآی دادگاه مبنی بر تخریب عوامل شهرداری  روز جمعه از ساعت 1 بامداد در مکان حاضر و شروع به تخریب واحد های مزبور کردند .
ابوالفضل قناعتی  عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه نیمه شب گذشته طبقه هفتم پاساژ علاءالدین تخریب شد، گفت: طبقه منفی سه نیز تخریب و به زودی به پارکینگ تبدیل می شود.
وی در ادامه افزود: خسارت مغازه داران این طبقه بر عهده فرد متخلف یعنی  علاءالدین است .
وی باید تمامی خسارت های ایجاد شده را بپردازد، زیرا ملکی را فروخته که قانونا متعلق به وی نبوده و باید در این زمینه پاسخگو باشد.
این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه سایر تخلفات این پاساژ از جمله ناایمن بودن آن به مرور زمان برطرف می شود، افزود: با شیب ملایم مشکلات این پاساژ را برطرف می کنیم.
قناعتی در پاسخ به اینکه چرا برخوردی که با پاساژ علاءالدین شد، با سایر پرونده های کلان کمیسیون ماده ۱۰۰ نمی شود، گفت: همه در برابر قانون یکسان هستند و اگر ما متوجه موضوعی مانند علاءالدین شویم، به آن ورود پیدا کرده و نمی گذاریم متخلفان به کار خود ادامه دهند.
عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران افزود: به جز تخریب ساخت و سازهای غیرقانونی باید با عوامل شهرداری که به راحتی از کنار چنین ساخت و سازهایی غیرقانونی گذشته و آن را نادیده گرفته اند، برخورد شود. اگر شهردار ناحیه یا منطقه در زمان ساخت این طبقه اضافه با آن برخورد می کردند ما مجبور نبودیم نیمه شب تیم اجرایی را برای تخریب ببریم و مجلس شورای اسلامی، شورای شهر تهران و دیوان عدالت اداری را درگیر چنین موضوعاتی کرده و چنین هزینه ای را بپردازیم. به اعتقاد من، شهردار تهران باید چنین مدیرانی را که در رده های میانی قرار دارند در صورت مشخص شدن تخلف تا ابد از مسئولیت در شهرداری برکنار کند.
وی گفت: اگر از همان ابتدا به راحتی از کنار این موضوع نمی گذشتیم و اجازه تخلف نمی دادیم، این نگاه که ما به مغازه داران این طبقه ظلم کرده ایم، در جامعه بوجود نمی آمد و گمان نمی کردند ما که اجرای حکم قانونی کرده ایم، ظالم هستیم و آنها که اجازه تخلف داده اند، انسان دوست هستند.
این عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که به نظر می آید شهرداری پس از کاهش منابع درآمدی اش از محل صدور پروانه ساخت، تمایل به کسب درآمد از محل تخلفات دارد، افزود: نمی توان چنین پیشگویی کرد، اما ما در مدیریت شهری با هر قانون شکنی برخورد جدی خواهیم کرد.
ساعت یک بامداد روز جمعه عوامل اجرایی منطقه ۱۱ به پاساژ علاءالدین رفته و حکم تخریب طبقه هفت و منفی سه این پاساژ را اجرایی کرده اند.

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.