آمال کلونی می گوید : توسط مقامات قضائی مصر تهدید شده است

صفحه خبری
amal1همسر جرج کلونی ( آمال کلونی ) می گوید  از سوی مقامات قضائی در مصرتهدید شده است که در صورت رفتن به مصر بازداشت خواهد شد .
این تهدید در پی آن بود که خانم آمال کلونی فعال وکیل وحقوق بشری  پی به ساختگی بودن برخی از شواهد و مدارک موجود در پرونده سه خبرنگارخبرگزاری الجزیره که در حال حاضر در زندان بسر می برند برده واین نکات را به دادگاه ارائه داده است .
آمال کلونی می گوید : وقتی متوجه ساختگی بودن مدارک و شواهد در پاره ای از موانع بردم می خواستم که برای اعتراض اقدام کنم که این اجازه را به من در دادگاه های مصر ندادند و دلیلی که آنها ارائه دادند غیر منطقی بود چرا که مقامات قضائی در مصر معتقد بودند که این مدارک و شواهد را ارتش مصر ارائه کرده و عنوان اینکه این مدارک ساختگی است بطور مستقیم انگشت اتهام را بسوی ارتش گرفتن است و چنین اجازه ای را نمی توانند به ما بدهند .
آمال می گوید در موقع اعتراض از من پرسیده شد : شما با این شواهد می خواهید ارتش را متهم کنید و یا اینکه سیستم قضائی و یا دولت حاکم در مصر را ؟؟
پاسخ من این بود که : خوب مشخصه
و آنها در پاسخ گفتند : اگر شما چنین کاری را انجام دهید راهی زندان می شوید .
آمال کلونی  وکیل مدافع یکی از سه خبرنگاری است  که در زندان مصر به اتهام ایجاد اختشاش هستند . سه خبرنگار متهم هستند که اطلاعات غلطی را در مورد حزب اخوان المسلین به مردم ارائه می دادند و مسئولیت مستقیم آشوب ها در مصر را دارند …
روز پنجشنبه بدستوردادگاه مصر محاکمه مجدد از پیتر گرستر  از استرالیا، محمد فهمی کانادائی مصری و باهر محمد از مصر ، اما فعلا روزنامه نگاران در بازداشت نگه داشته شده و در انتظار دادرسی جدید می باشند.
آمال کلونی می گوید برای موکل خود محمد فهمی و همینطور خبرنگار استرالیائی پیتر گرستر تقاضای بازگرداندنده شدن به کشورهایشان شده است ، در حالی که همسر باهر محمد گفت: او در راه به دست آوردن راهی است برای خروج همسرش از مصر.
کلونی گفت که او امیدوار است بتواند  تقاضای خروج محمد فهمی از مصر را طبق درخواستی که به دادگاه مصر ارائه کرده بزودی عملی کند و در ادامه افزود مشخص است که دادگاه  به «در شرایطی که مدارک کافی و موثق ندارد نمی تواند بیشتر از این سه خبرنگار شبکه الجزیره را با اتهامات واهی در زندان نگاهداشته و یا حکم  بر ضد آنها صادر کند .

Advertisements

با سپاس از توجه شما به این مطلب

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.